Наглядову місію від Європарламенту на виборах в Україні очолив партнер Партії регіонів

Поділитися
© European Parliament/Pietro Naj-Oleari, flickr.com
Наглядову місію від Європарламенту на виборах в Україні очолив поляк Павел Коваль з групи Європейських консерваторів і реформістів. Європейські народники в боротьбі за цю позицію зазнали поразки. Як відомо, народники є партнерами "Батьківщини", а соціалісти - Партії регіонів.

Наглядову місію від Європейського парламенту на виборах у Верховну Раду України очолив Павло Коваль (група Європейських консерваторів і реформістів, Польща). Європейські народники в боротьбі за цю позицію зазнали поразки.

Всього, як і очікувалося, в місію увійшло 15 депутатів від Європейського парламенту. Такі результати установчого засідання наглядової місії, яка відбулася в четвер у Брюсселі.

Крім глави делегації були обрані три його заступники - від Європейських народників Мікаель Галер, від зелених - Ребекка Хармс і від соціалістів - Хуан Фернандо Лопез Агілар.

- Європарламент надішле спостерігати за виборами в Україну 15 своїх депутатів

За позицію глави делегації розгорнулася жорстка боротьба між народниками і соціалістами. Саме з цієї причини установче засідання місії, яке планувалося ще тиждень тому, було перенесено на більш пізній час. Європейські народники мали намір використати цей час, щоб отримати більшість у місії.

Обрання головою місії депутата від народників, на що претендував голова парламентського комітету з питань закордонних справ Елмар Брок, на думку спостерігачів спочатку призвело б до політизації наглядової місії. У цьому зв'язку наголошується особлива важливість того, що місію очолив нейтральний консерватор, який також добре знайомий з ситуацій в Україні, оскільки Коваль є главою делегації ЄП у зв'язках з Україною.

Коли главою місії було обрано Коваля, Брок залишив засідання, сказавши, що має намір все одно робити заяви про вибори в Україні, використовуючи свою посаду голови парламентського комітету. Разом з тим, у парламенті домінує думка, що ця європейська інституція повинна виступати з єдиною позицією щодо парламентських виборів в Україні.

В інтерв'ю глава місії в першу чергу підкреслив, що з моменту заснування місії і до появи звіту не буде коментувати політичну ситуацію в Україні. "Я думаю, що на даному етапі найважливіше з точки зору європейських спостерігачів бути 100% незалежними від впливу і симпатій до політичних сил, які беруть участь у виборах", - упевнений європейський політик.

Відповідаючи на питання агентства, чи може він гарантувати, що члени наглядової місії дійсно будуть об'єктивними (європейські народники є партнерами "Батьківщини", а соціалісти - Партії регіонів), Коваль сказав: "Я думаю, що попередній досвід спостережних місій парламенту показує однозначно, що ми можемо бути неупередженими спостерігачами виборчого процесу в Україні, не залежно від наших політичних симпатій. Ми, як спостерігачі, будемо спостерігати за виборчим процесом як представники Європейського парламенту, а не як представники політичних сил".

На питання про те, на скільки чинник засудженої Юлії Тимошенко буде присутній при оцінці виборів, європейський депутат сказав: "Всі фактори, які впливають на результати виборів, будуть враховані".

Наразі дати місії ще уточнюються. Хоча вже відомо, що депутати від ЄП будуть працювати у Львові, Донецьку та Дніпропетровську. !zn

Читайте також:

Азаров нічого не чув про претензії міжнародних спостерігачів

ЦВК зареєструвала вже понад 400 міжнародних спостерігачів на вибори

Європарламент надішле спостерігати за виборами в Україну 15 своїх депутатів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі