Топ Новини

На Януковича подали до суду за призначення Кірєєва

6 жовтня 2011 в 07:19
Народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко звернувся до суду із позовом до президента Віктора Януковича через його незаконне призначення Родіона Кірєєва суддею Печерського райсуду Києва. Про це повідомила прес-служба партії.
web_yanukovich__25.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Політик просить визнати незаконним призначення Р.Кірєєва до Печерського суду. 

Ю.Одарченко зазначив, що переведення цього судді з Березанського районного суду Київської області відбувалося з грубим порушенням вимог Конституції України та чинного законодавства.

Зокрема, депутат просить звернути увагу на те, що про конкурс на заміщення вакантної посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України не інформувала ні на своєму офіційному веб-порталі, ні в газетах «Голос України» та «Урядовому Кур’єрі».

Крім того, депутат вказав на відсутність результатів кваліфікаційного іспиту, які б дозволили Р.Кірєєву взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади судді.

«Фактично, Кірєєв оминув обов’язкову зараз процедуру перевірки професійної придатності», - зазначає депутат.

«Порушення процедури переведення судді призвело до того, що в конкурсі взяв участь лише один кандидат, який і переміг. І це при тому, що бажаючих зайняти посади суддів у цьому суді ніколи не бракувало. Незважаючи на це, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, не провівши належного кваліфікаційного іспиту, надіслала президенту України рекомендацію на переведення судді, а президент підписав відповідний указ», - сказав Ю.Одарченко.

На переконання позивача, суддя Р.Кірєєв не має права відправляти правосуддя у Печерському районному суді міста Києва, а також  не має права розглядати справу за обвинувачення Юлії Тимошенко. Розгляд кримінальних справ суддею, який не має належних повноважень, є грубим порушенням Конституції та міжнародних договорів, ратифікованих Україною.

«Наскільки стало відомо, відповідач буде просити залишити позовну заяву без розгляду, мотивуючи це тим, що Кірєєв був призначений понад 6 місяців тому. Відповідно до судової реформи, ухваленої за ініціативи Партії регіонів, строк позовної давності при оскарженні актів президента становить 6 місяців. Позивач буде наполягати на тому, що лише зараз отримано відповіді на депутатські запити, які дозволили встановити факт незаконного призначення Кірєєва до Печерського суду», - зазначив Ю.Одарченко.

Нагадаємо, Вищий адмінсуд на засіданні в середу виніс постанову про відмову у задоволенні позову громадянина Анатолія Ільченка (пенсіонер з Миколаєва) до президента України про визнання неправомірним указу президента про присвоєння Героя України митрополиту Володимиру.

Раніше херсонський юрист Д.Ільченко 11 серпня подав до ВСУ апеляцію на рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), який відмовився визнати протиправною бездіяльність президента В.Януковича, що проявилася у невиконанні його передвиборних обіцянок.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...