На волю вийдуть 5 тис. шахраїв і контрабандистів

27 січня 2012 в 10:34
У Генпрокуратурі прогнозують, що президентський закон про декриміналізацію торкнеться 5 тис. осіб. Всі вони звинувачуються у таких злочинах, як фіктивне банкрутство, обман покупців і замовників, контрабанда тощо.
sud_Ap_sud006_111_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Майже 5 тис. українців підлягають звільненню від кримінальної відповідальності у зв'язку з декриміналізацією відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

«У нас поки є тільки попередні цифри. Декриміналізація стосуватиметься близько 5 тисяч осіб», - сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, 15 листопада Верховна Рада прийняла закон про заміну тюремного ув'язнення на штрафи за деякі види економічних злочинів, у т.ч. за контрабанду, внесений президентом Віктором Януковичем.

Генпрокурор пояснив, що згідно з прийнятими у законодавстві змінами, низка злочинів - за 17 статтями - переведені у площину адміністративної відповідальності, а у 29 злочинах цієї категорії покарання, пов'язані з обмеженням або позбавленням волі, замінено на штрафи.

«Ті ж, кого засуджено за цими злочинами, підлягають звільненню від кримінальної відповідальності за рішенням суду. Якщо рішення суду по суті звинувачень ще не було, то рішення про звільнення від кримінальної відповідальності приймає слідчий орган», - зазначив співрозмовник агентства.

Відповідаючи на питання про те, як довго може тривати процес звільнення від кримінальної відповідальності, В.Пшонка сказав: «Думаю, що з прийняттям рішень про припинення кримінального переслідування суди не будуть затягувати».

Читайте також

Янукович підписав закон про скасування кримінальної відповідальності за контрабанду


Контрабандною дірою у Феодосії вже почали користуватися всі, включаючи індусів

Держмитниця не розкрила інформацію про контрабанду нафти у Феодосії на 1 млрд

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...