На суддю, який звільнив Тимошенко у 2001 році, завели кримінальну справу

20 жовтня 2011 в 12:04
Екс-суддю Печерського суду Миколу Замковенка, який у 2001 році звільнив Юлію Тимошенко з-під варти, прокуратура звинувачує у низці службових злочинів. Порушено кримінальну справу.
zamkovenko.jpg
delfi.ua

Прокуратура міста Києва порушила кримінальну справу стосовно колишнього голови Печерського районного суду Києва Миколи Замковенка, який у 2001 році звільнив з-під варти Юлію Тимошенко.

Кримінальну справу щодо Миколи Замковенка порушено у зв'язку з тим, що будучи посадовою особою він у період з 1996-го по 2001 рік здійснив службові злочини і злочини проти правосуддя, пов'язані з використанням службового становища.

Згідно з матеріалами слідства М.Замковенко звинувачується в тому, що протягом зазначеного періоду не забезпечив повного, всебічного та об'єктивного розгляду судових справ з дотриманням встановлених законом термінів і допустив службову недбалість, зловживання владою і службовим становищем, а також службове підроблення.

«Приховуючи факти зловживання владою та службової недбалості, переслідуючи при цьому мету утриматися на посаді судді та голови Печерського районного суду Києва, М.Замковенко реалізував свої кар’єристські мотиви, спрямовані на отримання державних нагород та відзнак», - йдеться в матеріалах досудового слідства.

До переліку злочинів, які інкримінуються екс-голові Печерського суду, входять понад 10 незаконних рішень суду. У більшості випадків претензії прокурорів стосуються законності вироків, які були винесені Миколою Замковенком в 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 роках.

При цьому, у кримінальній справі немає претензій до судді, пов'язаних з його рішенням про звільнення Ю.Тимошенко з-під варти у 2001 році.

Досудове слідство у справі проти Миколи Замковенка вже завершено.

Нагадаємо, у 2004 році Апеляційний суд Києва засудив колишнього голову Печерського місцевого суду української столиці М.Замковенка до двох років позбавлення волі з річним випробувальним терміном. Пізніше адвокат судді Андрій Федур повідомив, що його підзахисний отримав покарання за статтею 366 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень) і за статтею 367 (халатність).

За матеріалами: Дело
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...