Топ Новини

На парламентських виборах у Києві може бути 16 одномандатних округів

30 січня 2012 в 16:37
У Києві на парламентських виборах буде 16 одномандатних округів, вважають у Центральній виборчій комісії. Округи будуть створюватися на підставі даних Державного реєстру виборців.

Для проведення виборів народних депутатів України в Києві може бути створено 16 одномандатних округів, повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"Я думаю, що в Києві буде близько 16 округів. Я думаю, що число 16 є найбільш вірогідним з усіх, які у нас можуть бути", - заявив він.

А.Магера також пояснив, що збільшення кількості округів у столиці пов'язано з тим, що закордонні виборчі дільниці будуть відповідно до закону приписані до столичних округах. "А це 435 тис. виборців, які проживають за кордоном. Тому зрозуміло, що це вплине на збільшення кількості округів у місті Києві", - зазначив А.Магера, додавши, що в ЦВК він курує Київом і Житомирською областю.

А.Магера нагадав, що ЦВК повинна не пізніше, ніж за 200 днів до дня голосування визначити кількість одномандатних виборчих округів у кожному регіоні, і не пізніше, ніж за 180 днів створити 225 округів. Тобто йдеться про календарні дати до 10 і 30 квітня відповідно.

Округи будуть створюватися на підставі даних Державного реєстру виборців. За словами А.Магери, середня кількість виборців в одному окрузі становитиме приблизно 163 тис. людей.

"Безумовно, що виборчий округ не може створюватися з двох частин і більше регіонів України. Другий момент: округ створюється з приблизно рівною кількістю виборців з відхиленнями не більше 12% в більшу чи в меншу сторону. І очевидно, що територія округу має бути цілісною" , - зазначив він.

Він також повідомив, що кількість округів у регіонах буде відрізнятися від тієї, яка була на парламентських виборах у 2002 році. "Скажу з упевненістю на 99% - буде відрізнятися хоча б тому, що кількість виборців змінюється. У певних регіонах України вона різко скорочується, скажімо, в Донецькій, Луганській, Чернігівській областях. Але, тим не менш, невелике зростання є в Закарпатській області. Тому ми можемо говорити, що в різних регіонах України, очевидно, ці цифри будуть трохи відрізнятися", - сказав заступник голови Комісії.

Нагадаємо, вибори народних депутатів України мають відбутися 28 жовтня цього року.

Читайте також:

ЦВК сформує одномандатні округи по виборах до парламенту до 30 квітня

ЦВК порахувала, що на вибори не вистачає 400 млн грн

Парламентські вибори-2012 коштуватимуть Україні мінімум 800 млн грн

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...