Топ Новини

На Банковій запевнили, що мовний закон не зробить ТБ виключно російськомовним

17 серпня 2012 в 04:19
В адміністрації президента повідомили, що українське телебачення може запропонувати глядачеві інформацію тією мовою, якої потребує аудиторія, і що воно не буде суто російськомовним.
tv_televizor_pult.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Українське телебачення не стане російськомовним в результаті виконання закону «Про основи державної мовної політики». Таку думку озвучив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації президента Денис Іванеско.

«Я вважаю, що тут має бути баланс. Ви знаєте, що президент доручив Кабінету міністрів створити робочу групу, і вона почала свою роботу. Вона повинна виробити програму розвитку української мови і передбачити там заходи та відповідне фінансування, щоб українська мова як державна розвивалася», - заявив він.

Він прокоментував заяву голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова про те, що згідно з законом «Про основи державної мовної політики» Нацрада скасує у бланку ліцензій телеканалів графу «мова».

«А по-друге, це має формувати ринок. Якщо глядач хоче отримувати інформацію російською, вірменською, будь-якою іншому мовою, то ринок йому запропонує. Тут повинна бути свобода інформації, свобода пропозиції», - зазначив він.

Нагадаємо, 16 серпня у Запорізькій області російська мова стала регіональною згідно з рішенням Запорізької обласної ради. Севастопольська міськрада 16 серпня також прийняла рішення про надання російській мові статусу регіональної.

13 серпня Одеська міська, а 15 серпня — Одеська обласна рада надали російській мові статус регіональної. Також Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

15 серпня Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону «Про основи державної мовної політики».

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.

Читайте також:

Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»

Російську мову оголосили регіональною в Донецькій області

Севастополь надав російській мові статус регіональної

Російська мова отримала статус регіональної в Запорізькій області

Одеса надала російській мові статус регіональної

В кримському парламенті виступили проти регіонального статусу для української мови

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...