На виборах до Рівненської облради перемогли ставленики влади

22 квітня 2013 в 11:49

У чотирьох з п'яти округів, де проходили довибори до облради, перемогу здобули провладні кандидати

vibori
Андрій Товстиженко, ZN.UA
У п'яти мажоритарних округах Рівненській області у неділю, 21 квітня, пройшли проміжні вибори в обласну раду.

Необхідність їхнього проведення обумовлена тим, що четверо депутатів облради були обрані до парламенту - Олег Осуховський (ВО "Свобода"), Микола Кучерук ("Батьківщина"), Микола Сорока і Юрій Благодир (обидва - Партія регіонів, останній пройшов у народні депутати за її партійним списком). Ще один депутат обласної ради - генеральний директор Рівненської АЕС Михайло Колесніченко (Партія регіонів) торік у квітні раптово помер.

За депутатський мандат змагалися 30 кандидатів. Найбільше - у Костопільському районі (округ №20) та місті Рівне (округ №40) - по 8, найменше - в місті атомників Кузнецовську (округ №36) - 4.

За інформацією кореспондента DT.UA, опозиційні сили на Рівненщині зуміли домовитися і висунули у п'яти округах узгоджених кандидатів. Від "Батьківщини" балотувалися троє: два помічники народних депутатів - Роман Денисюк (Великобагачанський район), Андрій Лендел (Костопільський район) і Микола Захарук (Кузнецовськ), від "Удару" брав участь підприємець Анатолій Сидорук (Мукачівський район), від ВО "Свобода" - також помічник народного депутата, керівник фракції цієї партії у міській раді Олексій Бучинський (Рівне).

Партія регіонів висунула узгоджених кандидатів з Народною партією. За підтримки Партії регіонів балотувалися люди безпартійні і авторитетні. Кандидати, яких висунула Партія регіонів, не афішували свою партійну підтримку ні на зустрічах з виборцями, ні на інформаційних стендах у приміщеннях виборчих дільниць.

Від влади у боротьбу за депутатський мандат включилися: заступник головного лікаря центральної райлікарні Василь Осадчук (Костопіль), генеральний директор Рівненської АЕС Петро Павлишин (Кузнецовськ), заступник начальника обласного управління освіти Петро Коржевський (Рівне). Від Народної партії йшов директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук (Великобагачанський район) і глава Демидівської райдержадміністрації Володимир Винничук (Мукачівський район).

Комуністи пішли окремою колоною і висунули власних кандидатів у чотирьох округах з п'яти (крім Кузнецовська).

Довибори до обласної ради відзначилися вкрай низькою явкою виборців. "Низька явка на виборах, низька активність виборців свідчать про небажання проводити широку інформаційну компанію як з боку влади, так і опозиційних сил", - сказав DT.UA координатор виборчих програм ГМ "Опора" в Рівненській області Анатолій Бондарчук.

Але виконавча влада таки змогла мобілізувати своїх людей на вибори, використовуючи і певний авторитет своїх висуванців, і адмінресурс.

За попередніми даними, у місті Кузнецовську перемогу отримав генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин (Партія регіонів). При явці виборців - 15,3% за нього проголосували 1353 з 2360 виборців (тобто 57,3%) Кандидат від "Батьківщини" Микола Захарчук відстав на 777 голосів.

У Костопільському районі на виборчі дільниці прийшло не набагато більше людей - 16,3%. У кількісному вираженні це - 4211 осіб. Перемогу отримав заступник головного лікаря райлікарні Василь Осадчук (Партія регіонів) - 2012 голосів (47,8%). Кандидат від "Батьківщини" Андрій Лендел отримав на 422 голоси менше і фінішував другим (37,8%).

У Гощанському районі директор Рівненського обласного центру зайнятості (Народна партія) при явці більше 37% набрав 2603 голоси (49,8%), а його конкурент - представник "Батьківщини" Роман Денисюк не дотягнув до цієї цифри 698 голоси (36,4%).

У Демидівському районі явка була найвищою - майже 60%. Глава Демидівської райдержадміністрації Володимир Винничук (Народна партія) отримав понад 1500 голосів, на 22 голоси випередивши представника партії "УДАР" Анатолія Сидорука.

Опозиція отримала упевнену перемогу лише в обласному центрі. У місті Рівне явка виборців була найнижчою - 11 відсотків, зате найвищою в персональному вимірі - понад 10 тисяч виборців. Свободівець Олексій Бучинський набрав 5818 голосів (55%), більш ніж у три рази випередивши свого конкурента - заступника начальника обласного управління освіти Петра Коржевського (Партія регіонів) - 1384 голосів (14%).

У підсумку представники провладних партій ще більше зміцнили свої позиції в Рівненській облраді. Вони будуть мати більше 50 мандатів з 80.

Читайте також:

Довибори в Раду на місце глави Міноборони Лебедєва відбудуться 7 липня

Герега заявила, що Київрада буде працювати далі і без виборів

Перевибори в округах Засухи, Пилипишина і Губського заплановано на липень

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Рівнянин 22 апреля, 22:34 Дзеркало, що ви накосячили, зробили з Рівненщини Закарпаття:)) Прочитайте ось це: http://4vlada.com/rivne/24298 і виправте... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...