На "фейковому" засіданні антикорупційного комітету рекомендували дві кандидатури в аудитори НАБУ

16 березня в 15:08

Голова комітету згоди на проведення засідання не давав.

портфель, рада
Частина антикорупційного комітету ради все ж вирішила рекомендувати Брауна в аудитори НАБУ
Частина членів комітету Верховної Ради з питань протидії та запобігання корупції від БПП, НФ та "Відродження" в ході проведеного сьогодні "засідання" рекомендувала на розгляд парламенту дві кандидатури до призначення в комісію по проведенню аудиту діяльності НАБУ.

Так, за підсумками засідання, трансляцію якого вела депутат Світлана Заліщук, до призначення були рекомендовані американець Роберт Сторч, раніше вже схвалений комітетом у легітимному складі, а також британець Найджел Браун, за призначення якого виступають фракції БПП і НФ.

За словами Заліщук, засідання було "фейковим". Легітимне засідання, згідно з чинним законодавством, повинно було відбутися через 24 години після інформування всіх членів комітету, тобто не раніше ніж завтра, о 9:15. Прийняте рішення, за її словами, повинно бути оскаржене в суді. Про це, як вказує Заліщук, депутатів попередив сам секретар комітету.

Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв своєї згоди на проведення засідання не давав.

Читайте також: НАБУ завершило розслідування у справі заступника голови відділу Генпрокуратури, розкритого на хабарі

Вранці 16 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що БПП запропонували скликати антикорупційний комітет Ради без участі її голови. "БПП хоче схвалити кандидатуру британця Найджела Брауна, щоб винести це питання в сесійний зал",- заявило джерело.

Сам Єгор Соболєв в Facebok повідомив про те, що відповідно до закону оголосив про призначення засідання комітету на 17 березня, о 14:15 - відразу після завершення парламентського засідання. 

Нагадаємо, на засіданні 23 лютого Верховна Рада не змогла обрати кандидата до складу комісії, відповідальної за аудит ефективності діяльності НАБУ. Кандидатуру американця Роберта Сторча, призначення якого було підтримане антикорупційним комітетом парламенту, підтримали всього 76 депутатів. Після цього провалилося також голосування щодо альтернативної кандидатури Найджела Брауна – за нього вдалося зібрати лише 214 голосів.

Як повідомляли в "Центрі протидії корупції", кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету узгодили фракції НФ і БПП. Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягненнях і незалежності Брауна.

В ході обговорення кандидатури Брауна, проти його призначення виступили голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв і депутат від БПП Сергій Лещенко.

У свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що депутати від БПП і "Народного фронту" шукають можливість змінити керівництво Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за допомогою нової кандидатури аудитора.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...