Топ Новини

МЗС знайшов "політичне забарвлення" в доповіді ОБСЄ щодо виборів в Україні

3 січня 2013 в 18:13
Міністерство закордонних справ України відреагувало на звіт спостерігачів ОБСЄ про парламентські вибори: Київ готовий врахувати зауваження, але частина оцінок "мають помітне політичне забарвлення".
obse 2323232.jpg
ZN.UA

Україна готова врахувати зауваження спостережної місії ОБСЄ щодо парламентських виборів 2012 року, проте відзначає, що деякі оцінки місії мають політичне забарвлення.

Про це йдеться в заяві українського МЗС, оприлюдненій у відповідь на остаточний звіт ОБСЄ щодо виборів в Україні 28 жовтня 2012 року.

"Українська сторона врахує їх (зауваження місії про недоліки виборів - прим. ред.) у своїй роботі з поліпшення виборчого законодавства та приведення його у повну відповідність з найвищими міжнародними нормами та стандартами. В цьому процесі ми готові до продовження конструктивної і плідної взаємодії з провідними міжнародними експертами, зокрема, БДІПЛ ОБСЄ", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

При цьому в МЗС вважають, що деякі оцінки, що містяться в остаточному звіті, "мають помітне політичне забарвлення".

"Розраховуємо, що така авторитетна міжнародна інституція в сфері спостереження за виборами, якою є БДІПЛ ОБСЄ, буде неухильно дотримуватися власних декларованих неупереджених і професійних підходи до процесу виборчого моніторингу", - зазначили у відомстві.

Разом з тим у МЗС наголосили, що в остаточному звіті ОБСЄ щодо виборів в Україні є багато позитивних оцінок.

Зокрема, місія високо оцінила дотримання принципів багатопартійності і змагальності у виборчому процесі, функціонування Державного реєстру виборців, зазначила активний характер передвиборної кампанії. Спостерігачі також вказали на мирний і спокійний характер проведення голосування.

"Ми цінуємо безпрецедентну увагу, яку було продемонстровано міжнародними спостерігачами, в тому числі БДІПЛ ОБСЄ, виборчого процесу в Україні. Свідченням цього стало направлення на запрошення української сторони рекордної кількості в історії моніторингу за парламентськими виборами в Україні спостерігачів - близько 4 тисяч від міжнародних організацій та іноземних держав.

При цьому місія БДІПЛ була сформована з понад 600 осіб з близько 40 країн світу. Розглядаємо це як визнання міжнародним співтовариством важливості і особливої ​​ролі України в забезпеченні подальшого демократичного розвитку і стабільності в регіоні", - наголошується в заяві МЗС.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради пройшли 28 жовтня 2012 року. Після голосування в ОБСЄ назвали ці вибори "кроком назад у порівнянні з попередніми".

Читайте також:

Україна очолила ОБСЄ


Янукович: Результати 2012 виявилися значно гіршими, ніж очікувалося

Рівень підкупу на парламентських виборах побив усі рекорди


Російські спостерігачі визнали вибори в Раду прозорими

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...