МЗС України: Суд закрив справу проти Бібліотеки української літератури у Москві

12 серпня 2011 в 14:13
МЗС України повідомляє про закриття кримінальної справи проти Бібліотеки української літератури у Москві і її директора Наталії Шаріної.
knigi_biblioteka_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Зараз МЗС України із задоволенням відзначає, що російські судові органи поставили крапку у цій ситуації, закривши кримінальну справу проти Бібліотеки української літератури у Москві і її директора М.Шаріної», - йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України.

Кримінальну справу було порушено у грудні 2010 року у зв'язку з нібито поширенням у бібліотеці літератури «екстремістського характеру».

«Сьогодні можна із задоволенням констатувати той факт, що за результатами проведеного слідства правоохоронними органами Росії не виявлено жодних ознак наявності подібної літератури у бібліотеці і складу злочину у діях її директора», - наголошується у повідомленні.

Згідно з інформацією МЗС, суд зобов'язав російські правоохоронні органи повернути бібліотеці книги і сервери, які були вилучені під час слідства, а для директора бібліотеки - «створити умови для реабілітації нею свого доброго імені».

Нагадаємо, що репресії проти Бібліотеки української літератури у Москві почалися у грудні 2010 року, коли відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії вилучив з бібліотеки понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Це, зокрема, книги про митрополита Андрея Шептицького, про ОУН-УПА, про діяльність руху «Пора», а також примірники газет «Нація і держава», «Шлях перемоги», «Українське слово». Бібліотека була опечатана і закрита. Пізніше вона відновила свою роботу, проте допити співробітників і навіть читачів тривали.

Представники української влади неодноразово заявляли про «стабілізацію» роботи бібліотеки, проте їхні слова так само регулярно спростовувалися.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...