Топ Новини

МЗС України розцінив критику ЄС як готовність допомогти євроінтеграції

6 березня 2012 в 13:33
Офіційний Київ обіцяє робити все можливе для набуття чинності Угоди про асоціацію, незважаючи на «певну стурбованість» Європи.
evropa_ukraine.jpg
tsn.ua

Міністерство закордонних справ України розцінює критичну статтю голів МЗС п'яти країн ЄС як готовність Європи на подальше сприяння євроінтеграції України.

«Україна розуміє увагу своїх партнерів до внутрішньополітичної ситуації у нашій країні. Ця стаття є черговим підтвердженням приналежності України до європейської сім'ї, це найкраще свідчення готовності Європи на найвищому рівні сприяти євроінтеграції України», - сказав прес-секретар українського зовнішньополітичного відомства Олександр Дікусаров.

Він додав, що зі свого боку Київ буде робити все можливе для того, щоб наблизити країну до Європи і докладе максимум зусиль для набуття чинності Угоди про асоціацію. «Ми добре розуміємо, що окремі кроки, які спрямовані на подолання системних проблем, викликають певну стурбованість у наших закордонних партнерів», - сказав представник МЗС України.

Разом з тим, за його словами, Україна, будучи відданою своїм зобов'язанням перед Радою Європи, Європейським Союзом та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), впевнена, що для розвитку правової держави ключове значення має дотримання принципу верховенства права, що включає в себе повагу до судових рішень.

«У разі сумнівів з приводу обґрунтованості винесеного вироку в Україні, як і в будь-який інший демократичній країні, існує багаторівнева система оскарження, аж до Європейського суду з прав людини», - підкреслив він.

Представник МЗС запевнив, що українська сторона ніколи не відмовиться від діалогу з європейськими колегами з усіх проблемних питань.

Як повідомлялося, 4 березня у The New York Times була опублікована стаття голів МЗС Швеції, Великобританії, Чехії, Польщі та Німеччини, в якій мова йде про те, що ситуація з Угодою про асоціацію зайшла у глухий кут і «ключ» в української сторони. Вони згадали «кримінальне переслідування» представників української опозиції, виборче правосуддя і тиск на ЗМІ з боку влади.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин вже заявив, що ця стаття є продовженням діалогу на шляху євроінтеграції. Він зазначив, що всі ці міністри багато зробили для того, щоб переговори щодо Угоди про асоціацію були успішно завершені і заявив, що свою відповідь європейським колегам глава українського МЗС викладе незабаром у своїй статті, текст якої вже підготовлений і узгоджений.

Читайте також:

В ЄС підтвердили намір парафувати угоду про асоціацію до кінця першого кварталу

Посли країн Євросоюзу підтримали критику на адресу Януковича


У ЄС відкрито визнали, що Угоду про асоціацію з Україною заморожено

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...