Топ Новини

МЗС Білорусі: Санкції ЄС можуть торкнутися навіть матерів грудних дітей

25 січня 2012 в 07:00
У МЗС Білорусі нові санкції ЄС назвали «безвихідною логікою», оскільки за критеріями, сформульованими Європою, будь-який білоруський громадянин, який отримує зарплату чи іншу винагороду від держави, навіть допомогу на дитину, перебуває під загрозою санкцій.
belarus_101220275.jpg
Getty Images/Fotobank

У міністерстві закордонних справ Білорусі заявляють, що під розширені Європейським союзом критерії введення санкцій може потрапити будь-який громадянин країни.

"Не думаю, що є ґрунтовна база для коментарів. Швидше, є відчуття безвихідної логіки у рішеннях ЄС", - заявила журналістам заступник начальника управління інформації білоруського МЗС Марія Ваньшина.

"Справді, спочатку серіями були переліки об'єктів санкцій - то фізичних, то юридичних осіб. Потім, за ними у зворотній послідовності, - "критерії", за якими санкції повинні застосовуватися. І, нарешті, "критерії" виявилися сформульованими так, що будь-який білоруський громадянин, який отримує зарплату чи іншу винагороду від держави, навіть допомогу на дитину, перебуває під загрозою санкцій", - зазначила Марія Ваньшина.

За її словами, "ось так запросто практично все населення Білорусі, про яке на словах так піклується Євросоюз, виявилося на прицілі його упередженої політики".

Минулого понеділка ЄС розширив критерії для включення у свій "чорний список" білоруських чиновників і організацій.

"На Раді (ЄС) відбувся обмін думками щодо ситуації у Білорусі. Прийнято рішення розширити критерії для застосування до фізичних і юридичних осіб обмежувальних заходів", - йдеться в постанові.

"Обмежувальні заходи" в даному випадку означають візову заборону, заморожування активів і банківських рахунків на території ЄС у разі виявлення. "Це (розширення критеріїв) відкриває шлях до включення (у "чорний список") нових суб'єктів, відповідальних за серйозні порушення прав людини або придушення громадянського суспільства і демократичної опозиції, що підтримують режим Лукашенка чи одержують вигоду від нього", - уточнюється в документі.

"Рішення про включення нових осіб та організацій у список тих, щодо кого спрямовані такі заходи, можуть бути прийняті після цього засідання Ради", - наголошується в постанові.

Читайте також:

ЄС заморозить активи ще 135 білоруських чиновників

Лукашенко просить Китай навести лад у Білорусі

США ввели нові санкції проти Білорусі

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...