МЗС переходить у режим "жорсткої економії"

3 квітня 2013 в 09:24

Леонід Кожара підписав наказ, який передбачає серйозне скорочення фінансування центрального апарату МЗС і дипломатичних представництв України.

mid-mzs_DSC9091-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як стало відомо DT.UA, в цілях "жорсткої економії бюджетних коштів", що виділяються МЗС для здійснення зовнішньополітичної діяльності, міністр закордонних справ України Леонід Кожара підписав наказ, який передбачає серйозне скорочення фінансування центрального апарату МЗС і дипломатичних представництв України.

Зокрема, у центральному апараті МЗС до кінця травня заборонені всі короткострокові відрядження. Окрім того, як повідомило DT.UA інформоване джерело в зовнішньополітичному відомстві, у посольство відправлені циркуляри, що приписують дипломатам, які в рамках планової ротації повинні були повернутися в Україну з довготермінового відрядження протягом 2013 року, зробити це вже до 30 квітня. У той же час, дипломати, які повинні приїхати їм на зміну у посольства і консульства, виїдуть у довготермінове відрядження не раніше першого грудня 2013 року.

Вимога повернутися до 30 квітня не стосується тих працівників українських дипустанов, чиї діти ходять до школи у країні перебування.

На думку джерела DT.UA, подібне вирішення керівництвом МЗС проблеми скорочення бюджетного фінансування "призведе до майже повного колапсу в роботі посольств, оскільки решта співробітників будуть займатися не роботою, а формальними відписками, оскільки на них будуть покладені обов'язки заробітчан". Так, наприклад, в одному з українських посольств, що складається з дванадцяти осіб, до Києва повинні одноразово повернутися вісім дипломатів. На роботі посольств і консульств також негативно позначиться і від'їзд без автоматичної ротації бухгалтерів і завгоспів, тобто співробітників, відповідальних за матеріальні цінності.

Одноразове масове повернення дипломатів із закордонного відрядження також створить проблеми і з їхнім подальшим працевлаштуванням. Так, у центральному апараті працює близько шести з половиною сотень дипломатів, а в посольствах і консульствах - більше двох тисяч. Через те, що змінники тих, хто повернувся, будуть сидіти до грудня, багато дипломатів, що повернулися, не зможуть одразу влаштуватися на роботу в МЗС і будуть змушені піти в довгострокові відпустки. Як вважає джерело DT.UA, "це несе катастрофічні наслідки для безперебійного функціонування системи. Втім, вона фактично і так уже не функціонує".

При цьому, як відзначає наш інформований співрозмовник, запропонований керівництвом МЗС варіант ротації дипломатів не призведе до значної економії бюджетних коштів. Зокрема, це стосується і такої важливої статті витрат, як оренда житла.

"Ротації планувалися, як правило, на літо. З урахуванням цього і підписувалися договори про оренду житла. Якщо ми достроково розриваємо договори, то, можливо, будемо змушені платити недодержку, українській стороні точно не повернуть депозит (як мінімум, це місячна орендна плата), а в кінці року нам знову потрібно буде оплачувати брокерські послуги (місячна орендна плата), залишати депозит. У результаті виходить, що з шести місяців, які ми не будемо платити за квартиру, реально ми заощадимо два. У деяких випадках заощадити не вийде, а в інших ще і втратимо, якщо будуть суди", - стверджує джерело DT.UA.

Як вважає наш співрозмовник, запропонований варіант скорочення бюджетних коштів, "не є економією. Економія - це коли звільняєш кошти, які можна витратити на інші цілі. Ми ж нічого не звільняємо, а тільки робимо вигляд, що нічого не сталося, і все працює так, як і раніше. Тільки без грошей".

Читайте також:

Кожара повідомив росіянам про відсутність в Україні вибіркового правосуддя

Український МЗС не вірить у нову "газову війну" з Росією

МЗС наполягає, що повного членства України в Митному союзі не буде

МЗС: В Україні не буде подвійного громадянства

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...