Топ Новини

МВС України провалило реформу внутрішніх військ, - Рахункова палата

12 січня 2012 в 10:25
МВС України за два роки так і не змогло провести реформу внутрішніх військ, незважаючи на виділені з бюджету у 2010-2011 роках 2,2 млрд грн.
vnutrennyaya_armiya.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Виділених з держбюджету коштів на внутрішні війська вистачає тільки на оплату праці, комунальних послуг, харчування особового складу і частково - на забезпечення виконання внутрішніми військами службово-бойових завдань. При цьому достатньо мобільного, оптимального за чисельністю військового формування так і не було створено.

До такого висновку прийшли у Рахунковій палаті після проведеного аудиту ефективності використання 2,2 млрд грн, виділених з бюджету у 2010-2011 роках на внутрішні війська МВС України.

«Фактично, існуюча на сьогодні система внутрішніх військ МВС України залишається нереформованою, громіздкою та обтяжливою для державного бюджету, а низький рівень їхньої технічної оснащеності та забезпеченості значно ускладнює виконання покладених на них завдань...Достатньо мобільного, оптимального за чисельністю військового формування так і не було створено», - йдеться у висновку СП.

Аудитори зазначають, що у внутрішніх військах не вдалося впровадити нову організаційну структуру, здійснити перехід на систему комплектування військовослужбовцями за контрактом, переоснастити підрозділи сучасними зразками озброєння і технікою, укомплектувати їх матеріально-технічними засобами, забезпечити особовий склад засобами індивідуального бронезахисту та активної оборони тощо.

«Ситуація із забезпеченням внутрішніх військ речовим майном критична. Особовий склад, який щодня виходить на патрулювання (забезпечення громадського порядку, охорону особливо важливих об'єктів, конвой підсудних та засуджених) не має належного обмундирування», - відзначають держаудитори.

Зокрема, уточнюють в СП, внутрішнім військам сьогодні не вистачає сучасних патрульних автомобілів і спеціальних «автозаків» для перевезення взятих під варту осіб, також необхідно оновлення засобів зв'язку - потрібно купити портативні радіостанції.

«Як встановлено під час аудиту, виділених з державного бюджету коштів вистачає тільки на оплату праці, комунальних послуг, харчування особового складу і частково - на забезпечення виконання внутрішніми військами службово-бойових завдань», - йдеться в звіті Рахункової палати.

При цьому, зазначають аудитори, нестача грошей спонукала військові частини шукати додаткові фінансові джерела: дійшло до того, що особовий склад змушений був надавати платні послуги стороннім організаціям, комерційним фірмам та приватним підприємцям. Втім, як з'ясували в СП, введена у внутрішніх військах система надання платних послуг не дала очікуваних результатів.

«За таких умов питання належного ресурсного забезпечення вимагає прийняття управлінських рішень з оптимізації структури та чисельності внутрішніх військ, вжиття заходів, які допомогли звільнити солдатів від виконання невластивих їм функцій», - йдеться в документі.

Колегія Рахункової палати наголошує: питання вимагає невідкладного рішення - реформа внутрішніх військ потрібна була «ще позавчора». Якщо ж ніяких змін не буде зроблено - їх утримання, як і раніше далі буде вимагати виділення з бюджету значних асигнувань.
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...