Топ Новини

Мовний закон прийняли з порушеннями, свідчить стенограма

5 липня 2012 в 20:03
Процедура голосування за мовний закон була порушена. Це випливає зі стенограми, оприлюдненої на офіційному сайті парламенту.
mova_block_.jpg
byut.com.ua

На офіційному сайті Верховної Ради з'явилася стенограма голосування за законопроект "Про засади державної мовної політики", з якої випливає, що процедура голосування була порушена.

Так, відповідно до тексту стенограми, спершу головуючий Адам Мартинюк запитав, хто за те, щоб розглянути цей законопроект, - і за це проголосувало лише 219 депутатів, чого було недостатньо.

Перший заступник голови Ради поставив на голосування пропозицію повернутися до цього питання - і його підтримали 241 картка депутатів.

Після цього головуючий повинен був би знову поставити на голосування пропозицію розглянути в сесійній залі законопроект № 9073.

Однак замість цього Мартинюк поставив на голосування "прийняти закон 9073" - і коли на табло висвітилося "за" 248, він оголосив: "Рішення прийнято. Спасибо".Після цього через дії опозиції в президії Верховної Ради проводити розгляд інших питань стало неможливо - і через хвилину Мартинюк поспішно закрив засідання.

Нагадаємо, Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний закон, який розширює права російської мови в Україні.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

На знак протесту п'ять опозиційних депутатів оголосили голодовування проти прийнятого парламентом закону.

Читайте також:

Тимошенко: Янукович оголосив війну незалежній Україні і ціій нації


Опозиція заперечує право половини населення говорити рідною мовою, - Азаров


Литвин підпише мовний закон, якщо при його прийнятті були дотримані всі норми Регламенту

Янукович відправить закон про мови на експертиз
у

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...