Топ Новини

Мовне питання може бути використане як відволікаючий маневр у ході конституційної реформи

12 жовтня 2012 в 13:43
Венеціанська комісія неодноразово зазначала, що конституційну реформу потрібно проводити в атмосфері, що сприяє суспільному діалогу, а прийняті рішення мають бути результатом широкого громадського консенсусу.
konstitucia-4.JPG
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Існує ризик, що мовне питання буде поставлене до порядку денного конституційної реформи для того, щоб відвернути увагу суспільства від зловживань конституційними змінами. Це зведе нанівець шанси досягти цілей конституційної реформи. Таку думку висловив голова правління Центру політико-правових реформ, член Конституційної асамблеї Ігор Коліушко.

Він нагадав, що прийнятий закон про мови: а) не відповідає змісту Конституції, б) прийнятий без дотримання базових вимог процедури (не було навіть зрозуміло, за який текст проходить голосування); в) призвів до низки рішень органів місцевого самоврядування про регіональні мови , хоча повноважень приймати такі рішення відповідним органам не дає навіть прийнятий закон (фактично була запущена хвиля самовільних рішень, однак незаконна діяльність отримала схвалення і заохочення).

«Така ситуація не сприяє належному проведенню конституційної реформи. Венеціанська комісія неодноразово зазначала, що конституційну реформу потрібно проводити в атмосфері, що сприяє суспільному діалогу, а прийняті рішення мають бути результатом широкого суспільного консенсусу», - підкреслив автор.

Докладніше читайте в статті Ігоря Коліушка «Старт або фальстарт конституційної реформи?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

Конституція майбутнього або констатація минулого

Товариство атаки споживачів

Конституційна асамблея - шанс модернізувати країну, або Методологія демократії «без прикметників»

Янукович пообіцяв врахувати кращий досвід інших країн у ході конституційного будівництва

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...