Мова про участь України у створенні ЄвроПРО поки не йде

21 травня 2012 в 06:40
Говорити про залучення до створення ЄвроПРО передчасно, оскільки Україну ніхто не запрошував, а також ще не визначена роль Росії у цьому проекті.
default.jpg
news2000.com.ua

Говорити про участь України у створенні європейської системи ПРО передчасно, заявив посол України при НАТО Ігор Долгов в інтерв'ю українським журналістам в ході саміту Альянсу в Чикаго.

"Не йдеться про участь України у створенні європейської системи ПРО", - підкреслив посол.

Він нагадав, що європейська система ПРО - це окремий великий проект, який базується на схвалених НАТО розробках.

Долгов зазначив, що на минулому саміті в Лісабоні члени НАТО ухвалили рішення запросити Росію до переговорів про створення ЄвроПРО, РФ досі не приєдналася до цього проекту, триває дуже складний переговорний процес, в тому числі і щодо використання можливостей інших країн.

"Тому на цьому етапі говорити про залучення України передчасно. Нас, по-перше, ніхто не запрошував, а по-друге, ще не визначено, яку роль буде грати Росія", - зазначив посол.

Як повідомлялося, повністю позиційний район ПРО, включаючи наземну структуру, планується створити до 2020 року в чотири етапи. До моменту появи перших наземних об'єктів береги Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту.

Росія і НАТО домовилися співпрацювати у проекті ЄвроПРО у листопаді 2010 року на саміті в Лісабоні, проте переговори зайшли у глухий кут через відмову США надати юридичні гарантії ненаправленої системи проти російських сил стримування.

Росія вважає, що розробка концепції та архітектури ЄвроПРО повинна здійснюватися на рівноправній основі і передбачати адекватні заходи зміцнення довіри і транспарентності у сфері протиракетної оборони.

Представники Адміністрації США неодноразово заявляли що ПРО не направлена проти Росії та її стратегічного потенціалу, а співпраця у сфері протиракетної оборони піде на користь і США, НАТО, і Росії.

21 травня Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен оголосив про завершення першої стадії створення системи європейської протиракетної оборони.

Читайте також:

США успішно випробували нову ракету для ЄвроПРО

Реформа армії НАТО: країни-учасниці будуть спеціалізуватися на вузьких напрямках

Росія не змогла переконати НАТО у небезпеці європейської ПРО

Україна і ЄвроПРО: між «за» і «проти»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...