Москва давно шукала привід для захоплення підконтрольних Україні підприємств в ОРДЛО - Рахманін

18 березня в 16:00

В той же час, "націоналізація" українських активів на окупованих територіях дала Порошенко можливість обґрунтувати перез Заходом рішення про транспортну блокаду ОРДЛО.

дмз завод металлургия
Кремль використовував блокаду ОРДЛО як привід для захоплення українських підприємств
Російська сторона давно розглядала можливість визнання "паспортів" ОРДЛО та захоплення на окупованих територіях підприємств, що продовжують працювати у правовому полі України, пише у своїй статті для DT.UA Сергій Рахманін, посилаючись на власні джерела.

За його словами, є всі підстави вважати, що "редути" активістів блокади ОРДЛО стали не причиною, а приводом для незаконних дій Кремля.

"Джерела повідомляли, що в Москві вже досить давно розглядали і можливість визнання "республіканських паспортів", і план захоплення підприємств, які продовжують працювати на українську економіку. Шукали привід. Привід знайшовся. І подарували його не так самі блокадники, як влада, що стимулювала безконтрольний "обмін товарами", потурала контрабанді, наживалася на існуванні "чорної діри" та ігнорувала неприйняття активною частиною суспільства фактичної торгівлі з ворогом, яка, до того ж, збагачувала тих, хто так і не отримав покарання за розпалювання (неперешкоджання) конфлікту на сході країни", - йдеться в статті.

В той же час, Рахманін зазначає, що якщо Київ надав Москві привід захопити її активи на окупованій території, то Кремль, у свою чергу, дав Порошенко можливість обґрунтувати перед західними партнерами рішення про тимчасову торгову блокаду ОРДЛО.

"Захоплення українських заводів і шахт, а також юридичне визнання "паспортів" явно суперечать мирним утановкам "безальтернативних" мінських угод. Тож узаконена блокада виглядає правомірною відповіддю Києва на беззаконня "республік" і неправомірні дії Москви", - підкреслив він.

Читайте також: У Москві допустили скасування визнання документів ОРДЛО після виконання Україною низки умов

Нагадаємо, в лютому Російська Федерація визнала дійсними "документи", що посвідчують особу, а також "реєстраційні знаки транспортних засобів, видані терористичними організаціями "ДНР" та "ЛНР".

Пізніше, 1 березня, в "ДНР" і "ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією переходять під "зовнішнє управління" даних формувань. Бойовики мають намір стягувати податки з цих підприємств.

15 березня, РНБО в ході екстреного засідання прийняв рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донбасі. Рішення було в той же день введено в дію указом президента України.

"РНБО вирішив: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення", - заявив на засіданні секретар РНБО Олександр Турчинов.

Детальніше про обставини прийняття рішення щодо офіційної торговельної блокади ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "оГРАБЛІний президент" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...