Москва чекає від України надання ОРДЛО особливого статусу за "формулою Штайнмаєра"

Поділитися
Москва чекає від України надання ОРДЛО особливого статусу за "формулою Штайнмаєра" Росія вимагає "особливого статусу" для ОРДЛО до вирішення проблем з безпекою © РИА Новости
У Кремлі наполягають на тому, що для припинення вогню Київ повинен зробити політичні поступки бойовикам.

Припинення конфлікту в Донбасі неможливе без надання українською стороною особливого статусу для ОРДЛО, заявив представник Росії в Тристоронній контактній групі з Донбасу Борис Гризлов.

"Досягти повної безпеки без політичного вирішення конфлікту неможливо. У підсумку саме конституційна реформа, що включає постійний особливий статус окремих районів Донбасу після проведення в них виборів, відкриває шлях до міцного миру на цій території. Тим більше, що всі ці кроки чітко і недвозначно прописано в Комплексі заходів по виконанню Мінських угод", - заявив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс".

На думку Гризлова, для припинення бойових дій Київ повинен зробити ОРДЛО політичні поступки.

"У випадку з Донбасом мова йде, в першу чергу, про вступ в силу закону про особливий статус відповідних територій. Його вступ в силу має відбутися на основі так званої "формули Штайнмаєйера", яка сама по собі є серйозним компромісом", – зазначив російський дипломат.

Він також повідомив, що дане питання буде обговорюватися на завтрашньому засіданні Тристоронньої контактної групи.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування Центру Разумкова, якби в Україні проходив референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, то половина громадян (49,6%) взяли б у них участь, чверть (25,5%) – немає, а ще чверть (24,4%) - не визначилися.

Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробки "дорожньої карти"їх реалізації. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщенні збройної місії ОБСЄ у Донбасі.

Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі