Монті відкинув пропозицію Берлусконі очолити правоцентристів

23 грудня 2012 в 15:49
Колишній прем'єр-міністр Італії Маріо Монті відкинув можливість очолити правоцентристську коаліцію, до якої увійшла б і партія його попередника Сильвіо Берлусконі "Народ свободи".
ber.jpg
ntv.ru

Екс-прем'єр-міністр Італії Маріо Монті відповів відмовою на пропозицію іншого колишнього глави кабінету міністрів Сильвіо Берлусконі сформувати правоцентристське об'єднання для участі в майбутніх виборах. Монті зазначив, що діяльність партії "Народ свободи", яку очолює Берлусконі, отримала оцінку як "така, що завдає шкоди" італійській економіці.

За словами Монті, політична лінія Берлусконі ставить його в безвихідь. "То він хвалить мене, то депутати його партії нападають на уряд у парламенті", - цитує екс-прем'єра агентство EFE.

Відповідаючи на запитання про власне політичне майбутнє, Монті заявив, що не планує балотуватися на виборах. Разом з тим, колишній глава кабінету не виключає, що очолить його знову, якщо партії, котрі сформують правлячу коаліцію, звернуться до нього із пропозицією про це.

Раніше повідомлялося, що колишній глава уряду Італії Сильвіо Берлусконі оголосив про свій намір повернутися до політики і висунути свою кандидатуру на виборах до парламенту. Як зазначають експерти, якщо Берлусконі і Монті будуть брати участь у лютневих парламентських виборах, їх основним суперником стане кандидат від лівоцентристів і фаворит передвиборної гонки П'єр Луїджі Берсані.

Нагадаємо, що відразу після того, як політик очолив уряд у листопаді 2011 р., він заявив, що має намір допрацювати до наступних парламентських виборів, а потім скласти із себе повноваження.

Монті закликав італійське політичне співтовариство дотримуватися курсу на бюджетну економію і зберегти тим самим результати, досягнуті у 2012 р. Сам екс-прем'єр готовий надати будь-яку посильну допомогу партіям, які виступатимуть на парламентських виборах із підтримкою його програми.

Найближчий час екс-глава кабінету має намір присвятити роботі над викладом плану перетворень. З-під пера Монті вийде програмний документ "Змінити Італію. Реформувати Європу заради загального блага".

Парламентські вибори в апенінській країні може бути призначено на лютий 2013 р.

Нагадаємо, Маріо Монті подав у відставку з поста прем'єр-міністра Італії 21 грудня. Про намір Монті піти у відставку стало відомо на початку грудня ц.р. Тоді Монті закликав ринки не драматизувати ситуацію з його відходом з поста глави уряду Італії.

Зазначимо також, що 22 грудня Президент Італії Джорджіо Наполітано розпустив національний парламент.

Згідно з італійським законодавством, позачергові парламентські вибори мають проводитися не раніше ніж через 45 і не пізніше ніж через 70 днів після відставки прем'єра і його кабінету. Таким чином, Президент Італії Джорджіо Наполітано може призначити вибори на 17 лютого 2013 р.

Італія - ​​одна з країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Читайте також:

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті подав у відставку

Берлусконі вирішив вп'яте стати прем'єром Італії

Прем'єр Італії пророкує Євросоюзу «психологічний розпад»

Новий прем'єр Італії відмовився від зарплати

 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...