Топ Новини

Молдова звинуватила Україну в порушенні зобов'язань у рамках СОТ

4 лютого 2013 в 08:45

Молдавська сторона заявляє про ігнорування Україною раніше досягнутих угод, а також, що готова повернутися до розгляду торговельних суперечок в рамках Світової організації торгівлі (СОТ), оскільки Україна не дотримала слова і не ліквідувала з 2013 року дискримінаційне оподаткування молдавського вина.

---00479_.jpg
diamatik.org

Спроби вирішити торгові суперечки між Україною і Молдовою на двосторонньому рівні не увінчалися успіхом. У листі віце-прем'єра, міністра економіки Молдови Валерія Лазера від 18 січня, адресованого голові Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Ігорю Прасолову констатується невиконання рішення міжурядової молдавсько-української змішаної комісії зі співробітництва в галузі економіки і торгівлі.

У листі нагадується про зобов'язання України "виконати до 1 січня 2013 року всі заходи з метою приведення своїх акцизних ставок на алкогольну продукцію у відповідність із зобов'язаннями у рамках СОТ", пише Коммерсант-Украина.

"Секретаріат СОТ був проінформований про тимчасове призупинення процесу за умови врегулювання питання на двосторонньому рівні", - пише Лазер. У листі вказується, що домовленості були порушені.

Нагадаємо, 3 березня 2011 року Молдова повідомила секретаріат СОТ про те, що Україна дискримінує імпорт вина, оскільки з 2008 року застосовує до нього більш високу ставку акцизу, ніж до аналогічного продукту - коньяку. Ця претензія з'явилася відразу після того, як у лютому Україна подала в секретаріат СОТ запит щодо консультацій з Молдовою зі стягнення нею імпортного збору за забруднення навколишнього середовища.

Збір у розмірі 0,8-3 лея (0,53-1,98 грн.) стягується з кожної упаковки товару з пластику і Tetra Pak (окрім молочної продукції). У листопаді 2011 року сторони пообіцяли досягнути мирової угоди шляхом взаємного скасування дискримінацій.

На початку грудня 2012 року глава МЕРТ Петро Порошенко запевняв, що конфлікт буде вирішено до 1 січня, оскільки Податковий кодекс зрівнює ставки акцизу на коньяк та інші алкогольні напої з 2013 року. Молдова в цей же період готувала до другого читання законопроект про стягнення екологічного збору не тільки з імпортерів, але і з місцевих виробників.

Втім, ще 20 листопада Верховна рада прийняла законопроект N10687, яким були збережені різні ставки акцизного збору для коньяку і молдавського вина до 2018 року (в 2013 році вони склали 29 грн. і 45,87 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту відповідно).

Прийняття закону молдавська сторона розцінила як "ігнорування раніше досягнутих домовленостей". "Враховуючи вищевикладене, у разі недосягнення згоди щодо цієї проблеми на двосторонньому рівні Республіка Молдова буде змушена відновити процес у рамках механізму вирішення суперечок СОТ", - зазначено в листі. У документі також йдеться про те, що "існують прецеденти в практиці СОТ щодо даного питання, які повністю виправдовують позицію Республіки Молдова".

Читайте також:

Експерти радять ЄС "провчити" українську владу, підписавши спочатку угоду про асоціацію з Молдовою й Грузією

Україна-Молдова: нічого не узгоджено, поки все не узгоджено

Молдова поскаржилася на Україну до СОТ

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...