Міжпарламентська асамблея країн Східного партнерства ухвалила резолюцію щодо Тимошенко і Луценка

3 квітня 2012 в 15:03
У резолюції українську владу закликають "забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений процес розгляду апеляції для Тимошенко, Луценка та інших опозиційних політиків і вимагають, щоб ним було гарантована належна медична допомога відповідно до міжнародних стандартів".

Міжпарламентська асамблея Euronest, створена в рамках програми Євросоюзу Східне партнерство, ухвалила резолюцію, що засуджує вирок, винесений екс-прем'єрові Юлії Тимошенко.

Як повідомили в прес-службі групи Європейської народної партії Європейського парламенту, резолюцію було ухвалено в ході другого засідання Euronest, яке відбулося у Баку (Азербайджан).

Як відзначається в повідомленні, резолюція була ініційована депутатами, що входять до групи Європейської народної партії, членами Європейського, українського і молдавського парламентів, які закликають українську владу "забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений процес розгляду апеляції для Тимошенко, Юрія Луценка та інших опозиційних політиків і вимагають, щоб ним була гарантована належна медична допомога відповідно до міжнародних стандартів".

"Великим проривом" назвав депутат ЄП, віце-президент групи ЄНП Гюннар Хекмарк той факт, що "представники країн Східного партнерства погодилися з тим, що нинішній розвиток в Україні викликає серйозну стурбованість".

"Також серед країн Східної Європи переслідування політичних лідерів викликає сумніви щодо рівня демократії в Україні. У резолюції ми вимагаємо, щоб Юлії та іншим ув'язненим політикам було надане належне лікування", - сказав він.

Віце-президент ЄНП, віце-президент Euronest Яцек Цариуш-Вольский заявив, що ця резолюція є сигналом українській владі щодо того, що "таке ставлення до Тимошенко, Луценка та інших є неприйнятним".

Нагадаємо, що 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

11 жовтня 2011 року Печерський районний суд визнав винною екс-прем'єра України, лідера партії "Батьківщина" Тимошенко в перевищенні повноважень при підписанні газових контрактів і засудив до 7 років позбавлення волі.

Читайте також:

Луценка хочуть відправити на лікування на стаціонар

Тимошенко лікуватимуть у харківській лікарні "Укрзалізниці"

Суд переніс розгляд справи Луценка на 23 квітня

Freedom House відмічає погіршення політичних і цивільних свобод в Україні

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...