Міжнародні спостерігачі фіксують тиск на українські ЗМІ перед виборами

2 жовтня 2012 в 15:49
Медіапростір в Україні контролюється кількома бізнес-групами, які мають тісні зв'язки з урядом. Відносна свобода в інтернет-ЗМІ ситуацію змінити не може.
smi media ТВ.jpg
- колаж ZN.UA

Спостерігачі місії Канади вказують на існування обмеження свободи слова, утисків журналістів і загальний дефіцит плюралізму думок в медіа-середовищі України.

«Незважаючи на існування незалежних ЗМІ, зокрема, інтернет-ЗМІ, в даний час спостерігається підвищення зрощування медіа та їх власників, що зменшує відособленість держави від ЗМІ, оскільки в Україні медіапростір характеризується домінуванням декількох великих корпоративних груп, які мають тісні зв'язки з урядом» , - сказала координатор довгострокових спостерігачів місії Канади Анн Шиптур на прес-конференції у вівторок, 2 жовтня, в Києві.
 
 
Канадські спостерігачі звернули увагу на факти утисків засобів масової інформації з боку влади. В якості прикладів вони привели ситуацію з телеканалом TVi, недавня заява видання «Український тиждень» про вилучення журналу з продажу в державному аеропорту «Бориспіль» за критичне висвітлення діяльності уряду, виключення з переліку для цифрового мовлення в Донецькій області телеканалу «Капрі-ТВ», обшуки в офісі інтернет-видання «Главное», яке належить колишньому голові Харківської облдержадміністрації Арсену Авакову, загрози закриття Львівської газети «Експрес» та інші випадки.
 
Шиптур також зазначила, що до 50% бюджету парламентської кампанії партій та кандидатів йдуть на плату за поширення інформації про них у засобах масової інформації.
 
«За даними українського інтернет-видання« Телекритика », який здійснює медіамоніторингу, відомі політики платять до 80 тис. грн  за те, щоб їх запросили на високорейтингові телешоу», - йдеться в проміжному звіті місії Канади. В якості прикладу Шиптур привела «Львівську газету», в якій більше половини статей, за результатами моніторингу, були оплачені.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...