Мінські угоди допомогли запобігти повноцінній війні - Штайнмаєр

Поділитися
Мінські угоди допомогли запобігти повноцінній війні - Штайнмаєр Мінські угоди допомогли запобігти "пожежа" в самому центрі Європи, вірить Штайнмайер © lvz-online.de
Однак результати Мінських домовленостей "доводиться шукати з збільшувальним склом", заявив міністр закордонних справ Німеччини.

Прогрес у виконанні Мінських домовленостей йде повільно, проте ці угоди допомогли запобігти повноцінній війні на Донбасі, вважає міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

"Доречно тримати перед очима те, що ми, при всіх недоліках, маємо завдяки Мінським процесу: ми змогли запобігти переростанню конфронтації у східній частині України в повноцінний військовий конфлікт, який був би неконтрольованим і міг би перерости в "пожежу" в самому центрі Європи", - сказав Штайнмаєр в інтерв'ю німецькому виданню Märkische Allgemeine, повідомляє Deutsche Welle.

Проте глава МЗС Німеччини визнав, що втілення Мінських домовленостей рухається зі швидкістю "равлика", а результати цих домовленостей "доводиться шукати з лупою".

Штайнмайер також підкреслив, що бачить в діях РФ прагнення творити політику на рівні з США, бажання зміцнити власну міць і розширити свої зони впливу", проте не вважає наявність навіть сотень або тисяч ісламістів в Алеппо достатнім виправданням для бомбардування міста авіацією.

Читайте також: Порошенко пообіцяв виконати Мінські угоди, але не за рахунок інтересів України

Нагадаємо, як повідомив за підсумками зустрічі в Берліні президент України Петро Порошенко, до кінця листопада глави міністерств закордонних справ затвердять основу проекту дорожньої карти щодо імплементації мінських угод.

Зустріч в "Нормандському форматі" відбулася у ніч з 19 на 20 жовтня. Порошенко, Меркель і Олланд провели тристоронні консультації перед самітом "Нормандської четвірки". Лідери скоординували свої позиції перед зустріччю з російським президентом Володимиром Путіним.

Як пише Сергій Рахманін у своєму матеріалі для DT.UA навіть якщо Росія погодитися допустити спостерігачів ОБСЄ на кордоні, у них не буде реальних механізмів її контролю, що ставить під питання можливість реального забезпечення безпеки в ОРДЛО.

Детальніше про результати зустрічі лідерів "Нормандської четвірки" в Берліні та "дорожню карту" імплементації Мінських домовленостей читайте у статті Сергія Рахманіна "Геймер і таймер" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі