Мін'юст готує закон про амністію: на волю випустять 1,5 тис. ув'язнених

26 лютого 2013 в 11:09

У першу чергу з місць позбавлення волі мають намір випустити незахищених, хворих і дрібних злочинців, а також тих, які відзначені державними нагородами України і колишнього СРСР.

Мін'юст підготував законопроект про амністію, згідно з яким з місць позбавлення та обмеження волі передбачається звільнити близько 1,5 тис. людей.

"Передбачається оголосити амністію і поширити її дію насамперед на ті категорії засуджених, які вчинили злочини невеликої тяжкості або найбільш незахищені та вразливі в соціальному плані, а саме на неповнолітніх, а також жінок і чоловіків, які мають дітей віком до 18 років, дітей-інвалідів і/або повнолітніх доньку, сина, визнаних інвалідами, інвалідів першої, другої, третьої груп, хворих на туберкульоз, онкозахворювання, а також осіб, які відзначені державними нагородами України і колишнього СРСР тощо", - повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

Міністр розповів, що в результаті застосування амністії згідно з положеннями цього законопроекту з місць позбавлення та обмеження волі передбачається звільнити близько 1,5 тис. осіб зазначеної категорії. Зараз законопроект підготовлений для візування прем'єр-міністром для подальшого внесення на розгляд Верховної Ради.

Лавринович висловив думку, що у випадку, якщо законопроект про амністію при розгляді парламенту буде заблоковано опозицією, оскільки останні мають свій варіант, що передбачає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко і екс-міністра МВС Юрія Луценка, то "таким політикам слід відповідати на важливі питання: чому у нас політичний процес має пріоритет перед долями людей".

Нагадаємо, парламент неодноразово намагався розглянути законопроекти про декриміналізацію "статті Тимошенко", проте ці спроби зривалися, оскільки парламентська більшість не підтримувала ініціативи опозиції.

Читайте також:

Тимошенко можуть звільнити після підписання Угоди про асоціацію, - євродепутат

Опозиції не вистачило голосів, щоб звільнити Тимошенко і Луценка

Захист екс-глави МВС впевнений, що Луценко не випустять достроково навіть за зразкову поведінку

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...