Мєшков закликав відновити стару Конституцію Криму

7 липня 2011 в 11:33
Перший і останній президент Республіки Крим російський громадянин Юрій Мєшков пропонує жителям автономії провести в наступному році референдум з питання відновлення кримської Конституції 1992 року, скасованої керівництвом України менш ніж через три роки після її прийняття.

Про це він сказав у четвер, 7 липня, на прес-конференції у Сімферополі.

Ю.Мєшков закликав кримчан «згуртуватися перед обличчям очевидної загрози» і об'єднатися в неурядові громадські організації - «Народний трибунал Республіки» і «Громадський парламент Республіки».

«Наша єдність і згуртованість допоможуть нам зберегти громадянський мир і злагоду, відродити історично сформовану державність Криму, відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року», - сказав Ю.Мєшков.

Він сказав, що не планує займатися в Україні політичною діяльністю, оскільки не є її громадянином, але не виключає своєї участі в роботі громадських організацій, особливо якщо вони отримають міжнародний статус.

Ю.Мєшков, який має російське громадянство, прибув до Криму 3 липня після 16 років вигнання. На півострів, сказав він, його привели дві причини: загибель наприкінці травня першої дружини Людмили, яка мешкала у Сімферополі, а також «переживання за долю республіки».

Ю.Мєшков 30 січня 1994 переміг у другому турі виборів президента Республіки Крим, отримавши майже 73% голосів. У березні 1995 року посаду кримського президента було ліквідовано, а Конституцію регіону 1992 скасовано рішенням Верховної Ради і тодішнього президента України Леоніда Кучми.

Крим зараз живе за Конституцією автономії 1998 року. Основою закон Криму було затверджено Верховною Радою України з урахуванням поправки депутата Івана Зайця, в якій йшлося про переваги Конституції України і українського законодавства над положеннями Конституції автономії у разі розбіжностей.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...