Меркель запропонувала новий договір про Європейський союз

26 серпня 2012 в 12:57
Ангела Меркель виступає ініціатором скликання конвенту для підготовки нового договору, який ляже в основі Євросоюзу. Більшість країн Євросоюзу поки проти цієї ідеї.
angela-merkel.jpg
businessinsider.com

Плани канцлера Німеччини Ангела Меркель про укладення нового договору, який ляже в основі Європейського Союзу, набувають конкретних обрисів. Ще в цьому році глави держав і урядів ЄС, згідно з планами канцлера, можуть прийняти рішення про скликання конвенту, функцією якого стане вироблення правової бази для нового договору, що скріпляє Євросоюз, повідомляє журнал Der Spiegel.

Дата скликання конвенту має бути обрана під час грудневого саміту ЄС. Ангела Меркель вже давно виступає з вимогою доповнити укладений країнами єврозони фіскальний пакт політичними угодами, відзначає журнал. У цьому випадку Європейський суд може отримати повноваження контролювати бюджети країн ЄС і навіть штрафувати порушників бюджетної дисципліни.

Тим часом плани Меркель поки не зустрічають розуміння в партнерів Німеччини по Євросоюзу. На неформальній зустрічі десяти міністрів закордонних справ країн ЄС більшість присутніх відкинула пропозицію глави МЗС ФРН Гідо Вестервелле про скликання конвенту, зазначає Der Spiegel. Такі країни як Ірландія побоюються виставляти питання про новий договір на референдум. Інші партнери Німеччини, як, наприклад, Польща, висловлюються проти скликання конвенту, тому що не бачать зараз можливості для досягнення компромісу серед усіх 27 членів ЄС, пише журнал.

Читайте також:

Ангелу Меркель знову визнали найвпливовішою жінкою світу

Німеччина має намір зберегти єврозону від розвалу за будь-яку ціну

Британський журнал визнав Меркель найнебезпечнішим європейським політиком

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...