Топ Новини

Меркель готова поступитися суверенітетом Німеччини заради зміцнення Європейського союзу

16 листопада 2011 в 13:46
Німеччина готова відмовитися від частини суверенітету на користь Європейського союзу, якщо це дозволить зміцнити політичні і економічні зв'язки між країнами блоку, заявила у середу канцлер ФРН Ангела Меркель.
merkel.2011 155138.jpg
flickr.com

"Німеччина хоче сильного Європейського союзу у складі всіх 27 членів. Ми також хочемо, щоб єврозона зберегла всі 17 держав і теж була сильною. І заради цього ми готові поступитися частиною національного суверенітету", - цитує виступ А.Меркель після зустрічі з її ірландським колегою Ендою Кенні агентство Bloomberg.

На думку голови уряду ФРН, роль загальноєвропейських інститутів слід зміцнити, їхні повноваження - розширити.

Під час прес-конференції А.Меркель зазначила, що довіру до євро поки не відновлено, і багато чого належить зробити, щоб вирішити проблеми єврозони.

Нагадаємо, раніше з посиланням на джерела в уряді ФРН повідомлялося, що А.Меркель зібралася провести реформу Євросоюзу до кінця 2012 року, сподіваючись, що це допоможе Європі вийти з фінансової кризи.

Зокрема, за планом А.Меркель, остаточний варіант оновленого договору про ЄС повинен бути готовий до весни 2012 року. Канцлер Німеччини припускає, що ЄС повинен мати можливість в екстреному випадку втручатися у бюджетну політику окремих країн-членів Євросоюзу, щоб гарантувати стабільність євро.

Поки що Берлін пропонує тільки незначні зміни, які дозволили б застосовувати більш жорсткі санкції до країн-боржників. Зокрема, у договорі про ЄС А.Меркель пропонує прописати право на скаргу до Суду Європейського союзу, який зміг би оголошувати бюджети країн недійсними, не втручаючись при цьому в деталі їх формування.

Окрім того, Німеччина пропонує розширити повноваження Єврокомісії при спостереженні за бюджетами країн єврозони, розширивши їх на держави, які до зони євро не входять. Цей факт А.Меркель пропонує прописати саме в договорі про ЄС, щоб уникнути взаємного видалення країн єврозони та інших членів ЄС.

Уряди низки країн Євросоюзу можуть виступити проти такої пропозиції хоча б тому, що їм доведеться проводити непрості референдуми у своїх країнах, результати яких непередбачувані. Керівництво інших держав вважає, що проблема не у договорі про ЄС, і тому міняти його необов'язково.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...