Меркель готова поступитися суверенітетом Німеччини заради зміцнення Європейського союзу

Поділитися
© football.ua
Німеччина готова відмовитися від частини суверенітету на користь Європейського союзу, якщо це дозволить зміцнити політичні і економічні зв'язки між країнами блоку, заявила у середу канцлер ФРН Ангела Меркель.

"Німеччина хоче сильного Європейського союзу у складі всіх 27 членів. Ми також хочемо, щоб єврозона зберегла всі 17 держав і теж була сильною. І заради цього ми готові поступитися частиною національного суверенітету", - цитує виступ А.Меркель після зустрічі з її ірландським колегою Ендою Кенні агентство Bloomberg.

На думку голови уряду ФРН, роль загальноєвропейських інститутів слід зміцнити, їхні повноваження - розширити.

Під час прес-конференції А.Меркель зазначила, що довіру до євро поки не відновлено, і багато чого належить зробити, щоб вирішити проблеми єврозони.

Нагадаємо, раніше з посиланням на джерела в уряді ФРН повідомлялося, що А.Меркель зібралася провести реформу Євросоюзу до кінця 2012 року, сподіваючись, що це допоможе Європі вийти з фінансової кризи.

Зокрема, за планом А.Меркель, остаточний варіант оновленого договору про ЄС повинен бути готовий до весни 2012 року. Канцлер Німеччини припускає, що ЄС повинен мати можливість в екстреному випадку втручатися у бюджетну політику окремих країн-членів Євросоюзу, щоб гарантувати стабільність євро.

Поки що Берлін пропонує тільки незначні зміни, які дозволили б застосовувати більш жорсткі санкції до країн-боржників. Зокрема, у договорі про ЄС А.Меркель пропонує прописати право на скаргу до Суду Європейського союзу, який зміг би оголошувати бюджети країн недійсними, не втручаючись при цьому в деталі їх формування.

Окрім того, Німеччина пропонує розширити повноваження Єврокомісії при спостереженні за бюджетами країн єврозони, розширивши їх на держави, які до зони євро не входять. Цей факт А.Меркель пропонує прописати саме в договорі про ЄС, щоб уникнути взаємного видалення країн єврозони та інших членів ЄС.

Уряди низки країн Євросоюзу можуть виступити проти такої пропозиції хоча б тому, що їм доведеться проводити непрості референдуми у своїх країнах, результати яких непередбачувані. Керівництво інших держав вважає, що проблема не у договорі про ЄС, і тому міняти його необов'язково.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі