Топ Новини

Менше половини виборців знають прізвище свого депутата-мажоритарника

14 березня 2013 в 18:33

Громадяни переконані, що партії і кандидати беруть гроші на виборчу кампанію в олігархів або у держави.

vybori (21).JPG
tovstyzhenko.com

Більшість українців (51%) не знають, хто є депутатом на їхньому окрузі, 60% - не знають, в яку фракцію входить цей депутат, а 82% населення не знають, в якому комітеті він працює. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" і КМІС.

При цьому не знають, як можна зв'язатися зі своїм депутатом - 80,5% населення, знають - 19%, а майже 1% і вже зв'язувалися, в основному - через приймальню депутата.

Більшість населення (53%) вважає, що для депутата-мажоритарника найбільш важливим є займатися справами свого округу (53%), ще 21% впевнені, що він повинен перш допомагати людям у своєму окрузі і лише 19% вважають, що його першочергове завдання - приймати закони.

Громадяни переконані, що партії і кандидати беруть гроші на виборчу кампанію в олігархів (52%), або це гроші держави, які використовуються у виборчій кампанії (48%). Тільки 12% упевнені, що гроші на виборчу кампанію йдуть від самих кандидатів і членів їхніх сімей, а 12% вважають, що це гроші громадян, які підтримують партії і кандидатів. В той же час, лише 3% громадян здійснювали внески до виборчих фондів партій або кандидатів.

Тільки 16% населення вважають, що діяльність Верховної Ради насамперед залежить від виборців, які її обрали. Значно більше тих, хто бачить таку керівну силу президента (39%) або фінансово-олігархічних груп (30%).

Загальнонаціональне опитування провів фонд "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 5 по 13 березня. Методом інтерв'ю опитано 2037 респондентів за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також:

Опозиція запідозрила Януковича у бажанні повністю позбутися парламенту

У "Свободі" вже поставили хрест на нинішньому парламенті

Парламентські вибори коштували 1 млрд грн - стільки ж, як і веб камери

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...