Медвєдєв засудив сталінізм, але визнав, що це були «славні сторінки історії»

30 жовтня 2012 в 14:23
У День пам'яті жертв політичних репресій Медвєдєв висловив упевненість, що сталінізм залишиться в минулому. У той же час він вважає неправильним закреслювати «славні сторінки історії нашої Вітчизни радянського періоду».
medvedev_26686.jpg
president.gov.ua

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв вважає, що Йосип Сталін та інші керівники радянської держави того часу гідні «найбільш жорсткої оцінки», оскільки вони «вели війну з власним народом».

«За те, що відбувалося тоді, не тільки Йосип Сталін, але і цілий ряд інших керівників, безумовно, заслуговують на найбільш жорстку оцінку. Їх неможливо притягти до відповідальності, але це саме так», - заявив Медвєдєв на зустрічі з активом регіонального відділення партії «Единая Россия».

«Це повинно залишитися в анналах нашої історії, щоб ніколи цього не повторилося. Бо війна зі своїм народом - це найтяжчий злочин», - додав він.

У той же час Медвєдєв, який є лідером «єдиноросів», закликав однопартійців до максимально об'єктивної оцінки історичних подій і закликав «не закреслювати славні сторінки історії нашої Вітчизни радянського періоду».

В якості прикладу він навів Велику Вітчизняну війну, яку можна і потрібно описувати з точки зору перемоги всієї країни. «Це була перемога всієї країни, в тому числі і керівництва, яке б воно не було, як би ми до нього не ставилися. Мені, наприклад, там значна частина людей (в керівництві) зовсім не симпатична. Але це все-таки була їхня перемога, не тільки народу, але й тих рішень, які тоді приймалися. І це було зроблено не всупереч, а разом», - сказав він.

Медвєдєв позитивно оцінив створення у Пермському краї музею жертв політичних репресій і поскаржився на те, що аналогічні музеї не з'явилися в інших регіонах, хоча відповідні звернення, за його словами, були.

«Ми повинні пам'ятати про те, що відбувалося. І, до речі, тут, на території Пермського краю, ці слова, може, звучать набагато більш актуально, ніж в інших місцях, де сьогодні забули про те, що відбувалося в тридцяті і сорокові роки», - підкреслив Медвєдєв.

З 1991 року 30 жовтня у Росії відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, які постраждали від так званого «великого терору» 1937-1938 років. Заходи у пам'ять репресованих організують по всій країні. Зокрема, у Москві біля Соловецького каменя на Луб'янській площі товариство «Меморіал» щорічно проводить акцію «Повернення імен», в ході якої учасники зачитують розстрільні списки.

Читайте також:

Лукашенко оцінив своє відставання від Леніна і Сталіна: Ще топати і топати

Росія визнала Сталіна винуватцем Катинської трагедії

У Медведєва підготували «план десталінізації» Росії

Комуніст Царьков отримав ляпаса за погрозу знову розстрілювати українців

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...