Топ Новини

Медведчук не збирається брати участь у парламентських виборах

30 березня 2012 в 06:03
Повернення Медведчука в політику не пов'язане з парламентськими виборами. Політик не збирається обиратися у жодному з мажоритарних округів.
medvedchuk.jpg
obozrevatel.com

Екс-глава адміністрації президента Кучми Віктор Медведчук не має наміру брати участь у парламентських виборах.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання, чому він вирішив повернутися у публічну політику.

«Можливо, це багатьох здивує, але це не пов'язано з парламентськими виборами, в яких я не маю наміру брати участь», - сказав він, пише Коммерсант-Украина.

«Більше того, те, з чим я повернувся у публічну політику, не пов'язано з бажанням боротися за владу. У мене абсолютно інші цілі, головна з яких відображена в моїх наукових дослідженнях і стосується побудови громадянського суспільства», - додав він.

На уточнююче питання, чи правильно його зрозуміли, що він не йде на вибори, Медведчук відповів:

«Ви розумієте правильно: Медведчук не збирається обиратися у жодному з мажоритарних округів. Більше того, громадський рух «Український вибір», створення якого ініціює Медведчук, не йде на вибори, оскільки громадські організації не є суб'єктами виборчого процесу», - додав він.

Медведчук також розповів, що основною його метою є побудова громадянського суспільства та розробка інструменту впливу громадян на ситуацію у країні між виборами.

«Протягом 20 років ми постійно обираємо - президентів, парламенти, органи місцевого самоврядування. І потім через деякий час, а іноді й відразу усвідомлюємо, що помилилися у своєму виборі. Коли можна виправити цю помилку? Зараз - тільки на чергових виборах. А що робити, якщо на чергових виборах ми знову помилимося?» - запитав він.

«Зараз формою управління є вибори. Але ж є ще форма управління, яка прийнята в цивілізованому світі - це референдуми, як місцеві, так і всенародні. Швейцарія за 150 років змогла провести близько 170 референдумів, з них більше 120 конституційних», - сказав він і додав, що розробляв проект кілька років.

«Те, в чому ви хочете мене запідозрити, - що Медведчук робить це під вибори - неправдоподібно, бо тоді треба було б починати року за півтора і робити це з політичною силою, а не з громадським рухом, щоб на цій хвилі спробувати пройти в парламент. Але ж це робиться за той термін, коли політичну силу, як кажуть у світі політтехнологів, розкрутити неможливо» - сказав він.

Відповідаючи на питання, хто внесе його законопроект на розгляд до Ради, оскільки він не є депутатом, Медведчук сказав: «Люди внесуть...»

«Коли ми обговоримо, коли зі мною погодяться, а я для цього максимально використовую, зокрема, і інтернет-ресурси, які я почав освоювати... А от якщо не приймуть, тоді ми поговоримо про те, чи можуть ці люди, які знову претендують на депутатські мандати, бути у законодавчому органі, якщо вони не слухають більшість людей», - сказав він.

Читайте також:

Кучма заявив, що може повернутися у політику

Данилишин готовий повернутися в Україну

Лазаренко має намір повернутися в Україну і взяти участь у місцевих виборах

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...