Топ Новини

Магера: Підвищення прохідного бар'єру з 3% до 5% залишить неврахованими інтереси 40% виборців

18 жовтня 2011 в 12:32
Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера висловлюється за доцільність зниження прохідного бар'єру в законі про вибори народних депутатів.

«Якщо буде підвищено прохідний бар'єр з 3 до 5%, то це буде означати, що 60% українців оберуть своїх депутатів, а інтереси 40%, згідно з даними досліджень, не буде предоставлено в парламенті. У мене тоді виникає питання: для кого буде працювати парламент і чиї інтереси він буде представляти?» - сказав А.Магера на прес-конференції у вівторок, 18 жовтня.

При цьому він звернув увагу, що Венеціанська комісія у своєму попередньому висновку щодо законопроекту про вибори народних депутатів негативно оцінила ініціативу підвищити прохідний бар'єр.

А.Магера додав, що Венеціанська комісія також розкритикувала намір змінити виборчу систему з пропорційної на змішану. «Венеціанська комісія вказує, що така система в Україні вже була у 1998-2000 роках, і там є певні недоліки, визначені негативи, про які також треба говорити і враховувати», - сказав він.

Окрім того, А.Магера звернув увагу, що деякі положення проекту закону про вибори народних депутатів порушують положення діючої Конституції.

Він навів приклад про запропонований принцип формування окружних виборчих комісій (ОВК). Так, проектом закону пропонується формувати склад ОВК за принципом «15+3», згідно з яким 15 кандидатів пропонуватимуть партії, які мають фракції у парламенті, і три кандидати - всі інші партії.

«Це означає, що з 18 членів виборчої комісії 9 членів комісії представлятимуть аж три партії: Партію регіонів, Компартію України, Народну партію. Виникає питання: чи можуть три партії з двохсот мати половину місць у центральних виборчих округах? І яким чином це буде впливати на транспарентність, на демократичність взагалі всього виборчого процесу. Я думаю, це серйозний момент», - підкреслив А.Магера.

Нагадаємо, що законопроект «Про вибори народних депутатів України» 10 жовтня було зареєстровано в Раді депутатами від більшості. В цілому він повторює законопроект, який розробляла робоча група на чолі з О.Лавриновичем і до якого Венеціанська комісія раніше надала попередні критичні зауваження.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...