Топ Новини

Львівська облрада повторно визнала мовний закон недійсним

23 листопада 2012 в 09:58
Львівська облрада вкотре визнала недіючим на території області скандальний мовний закон. Закон був винесений на повторний розгляд, оскільки відповідне рішення на минулому засіданні було прийнято з порушеннями.
yazik.jpg
zakarpattya.net.ua

Львівська обласна рада повторно ухвалила рішення про визнання недійсним на території Львівської області закону про основи мовної політики. «За» проголосували 80 депутатів.

«Це політичне рішення є демонстрацією акту нашої національної та людської гідності», - сказала представник ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

За її словами, це питання було винесено на повторний розгляд, оскільки відповідне рішення, за яке голосувала облрада на одному з попередніх засідань, було прийнято з порушеннями.

Вона підкреслила, що даний «закон порушує Конституцію, інші закони України, до нього є зауваження Венеціанської комісії, негативна оцінка підрозділів НАНУ».

У той же час заступник прокурора області Андрій Палюх зазначив, що ухвалення такого рішення - не в межах повноважень облради.

Він нагадав, що на попереднє таке рішення облради прокуратура винесла протест, однак оскільки Львівська облрада не розглянула його у термін, прокуратура звернулася до суду.

У свою чергу голова облради Олег Панькевич поставив це питання на голосування, зазначивши, що «прокуратура може вважати це актом пам'яті жертв Голодомору з боку депутатів.

3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність перевищує 10%.

Відзначимо також, що у вересні в Конституційний суд України надійшло звернення Львівської міськради щодо офіційного тлумачення перехідних положень закону «Про основи державної мовної політики».

Читайте також:

Депутати провалили закон про навчання дошкільнят мовами національних меншин

Україна не зверталася до Венеціанської комісії за оцінкою прийнятого мовного закону

Мовне питання може бути використане як відволікаючий маневр у ході конституційної реформи

Мінфін виділить на розвиток української мови в 2013 році 168 млн

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...