Львівська прокуратура оскаржила заборону комуністичної символіки на 9 травня

3 травня 2013 в 11:55

У Львівській області заборонили комуністичну і нацистську символіку, а 8 травня оголосили Днем скорботи і пам'яті жертв тоталітарних режимів. Прокуратура оскаржила рішення.

сталин
Прокуратура захистила радянську символіку

Органи прокуратури Львівської області звернулися до суду з вимогами деяких пунктів рішень Львівської міської та обласної рад щодо порядку святкування Дня перемоги у Львівській області.

Як говориться в повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області, йдеться про прийняті Львівською міськрадою 25 квітня рішення "Про оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи і пам'яті жертв тоталітарних режимів і жертв Другої світової війни" та "Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова".

Як зазначають в облпрокуратурі, ухвала Львівської міськради в частині заборони використання символіки років Великої Вітчизняної війни, зокрема, копій Прапора Перемоги під час масових заходів-суперечить положенням закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

У той же час суперечить вимогам законодавства і частина ухвали Львівської міськради про оголошення 8 травня у Львові Днем жалоби щодо вивішування Державного прапора з траурними стрічками і пункту, яким рекомендовано приспустити державні прапори України на будівлях держустанов. У прокуратурі наголошують, що прийняття таких рішень належить виключно до повноважень Верховної Ради України.

- Львівська міськрада заборонила на 9 травня червоні прапори і нацистську символіку

У зв'язку з цим, прокуратурою міста Львова внесено два позови до суду з вимогою скасувати зазначені частини ухвал Львівської міськради. Крім цього, на аналогічних підставах прокуратурою Львівської області подано позов про скасування пунктів згаданого рішення Львівської облради від 26 квітня.

"Встановлено, що виходячи за межі визначеної законом компетенції, обласна рада рекомендувала органам державної влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям Львівщини ухвалити  власні рішення про вивішування 8 і 9 травня Державного прапора України з траурною стрічкою, а також звернутися до суду про заборону проведення 8 і 9 травня масових заходів", - наголошується в повідомленні.

В даний час подано клопотання про припинення дії вказаних актів органів місцевого самоврядування до винесення рішення судом.

Судовий розгляд зазначених позовів розпочнеться 7 травня поточного року.

Читайте також:

Янукович пригрозив звільняти чиновників за байдужість до ювілею Перемоги

В Івано-Франківській області перепоховають 600 жертв НКВД 1939-1941 років

У "Свободі" вимагають заборонити російський військовий парад у Севастополі на 9 травня

Азаров назвав рішення місцевих рад про 9 травня "незаконними і аморальними"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • перемогаЗаНами 9 мая, 11:46 Вітчизняна війна для України, починаючи з 1918 р.,від Крут, не закінчилась ! Україна залишається окупованою країною. Бої тривають із змінним успіхом, на політичному, економічному, мовному фронтах з корупцією, судами, прокуратурами, поліцією, 5-ю колоною. До 1945р. Росія підкорила собі ще декілька європейських держав. Це вона і св’яткує. Вона використовувала українців у якості гарматного мяса у 2-й світовій війні. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • УкраїніВолю 5 мая, 20:07 Окупанти добровільно не покинуть Україну. І від влади добровільно не відійдуть. Де люстраційні комітети від опозиції, що позбавлятимуть злочинців посадових крісел ? Потрібна негайна мобілізація дієздатних українських пікетувальників. Де дієва ОПОЗИЦІЯ ? 18 травня необхідно блокувати КИЇВ з вимогою «Пшонці, Азарову- відставка з розслідуванням діяльності». Досить народ водити по колу !!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...