Топ Новини

Луценко вважає, що Кузьмін винен в його арешті

26 грудня 2012 в 08:18

Екс-глава МВС звинуватив заступника генерального прокурора Рената Кузьміна та слідчого Сергія Войченка у безпідставному позбавлення його свободи і заподіянні збитків державі в особливо великих розмірах. Кузьмін же вважає, що винен не він, а недосконалий КПК радянських часів.

5_07_lucenko_34_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Екс-глава МВС Юрій Луценко упевнений, що саме заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін винен у його арешті. "Підстави мого звернення у правоохоронні органи юридично досконалі. Адже Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію України і прийняв остаточне рішення, яким визнав мій арешт незаконним - з політичних мотивів", - заявив Луценко.

Він упевнений, що саме Кузьмін і його колеги винні в даному арешті, який Європейський суд з прав людини визнав незаконним, і повинні відповідати за законом. "У нас є факт про незаконний арешт людини, і є доведений збиток держави в розмірі понад 100 тисяч гривень. З моєї точки зору - це беззастережний доказ злочинних дій Кузьміна і Войченка, які безпідставно позбавили мене свободи і завдали збитків державі в особливо великих розмірах", - підкреслив Луценко.

 


Адвокати екс-міністра вже подали заяву щодо дій Кузьміна та слідчого Сергія Войченка для реагування у правоохоронні органи, і що 26 грудня його внесуть у загальнодержавний реєстр злочинів.

Сам Кузьмін, коментуючи рішення Європейського суду, зазначив, що в порушеннях прав Юрія Луценка під час його арешту винні не чиновники, а недосконалий Кримінально-процесуальний кодекс радянських часів, діючий на той момент.


Нагадаємо, 3 липня, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконним затримання екс-голови МВС Юрія Луценка і зобов'язав Україну виплатити йому компенсацію в розмірі 15 тис. євро.

Як повідомлялося, Луценко був затриманий у грудні 2010 року, відтоді він перебуває в СІЗО.

В ЄСПЛ скаргу від екс-міністра Луценка отримали 21 січня 2011 року. Страсбурзький суд у квітні минулого року звернувся до українського уряду з проханням "відповісти на кілька запитань", зокрема, чи дійсно колишнього міністра ув'язнили з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ("право на свободу та особисту недоторканність"). "Політик скаржиться на те, що його арешт і рішення про ув'язнення були свавільними і незаконними, і що його не поінформували про причини арешту", — зазначали в суді.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Засуджений перебуватиме у в'язниці 2 роки і 10 місяців, оскільки термін покарання враховує його перебування під арештом у СІЗО протягом 1 року і 2 місяців — у відбування терміну покарання входить і цей період. Суть звинувачень зводиться до того, що Луценко, будучи міністром внутрішніх справ, нібито сприяв нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку, виділенню йому житла, а також зарахування його у департамент оперативної служби. Окрім того, суд визнав винним екс-главу МВС у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції у Національному палаці "Україна" у 2008-2009 році.

Читайте також:

"Батьківщина" звинуватила Януковича в намірі фізично знищити Луценка

Тюремні лікарі не знайшли підстав для звільнення Луценка

Захист Луценка подав скаргу на Вищий спецсуд

Уряд готовий до кінця року виплатити Луценку 15 тисяч євро за незаконний арешт

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...