Топ Новини

Луценко підтвердив інформацію Wikileaks

14 січня 2011 в 12:25
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що про наказ заарештувати соратників Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна, які нібито намагалися приховати її зв'язки з кримінальним бізнесменом Семеном Могилевичем, було відомо раніше.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що про наказ заарештувати соратників Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна, які нібито намагалися приховати її зв'язки з кримінальним бізнесменом Семеном Могилевичем, було відомо раніше.

Про це повідомляє у понеділок, 29 листопада, прес-служба Народної самооборони.

«Я ще раніше публічно говорив, що у 2006 році Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти лідерів БЮТ Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна. І тоді, і, тим більше, сьогодні зрозуміло, що ця справа була виключно політично доцільною для Ющенка і Януковича в розпал парламентських виборів», - зазначив політик.

За його словами, «МВС, яке не було проінформоване про подробиці самої кримінальної справи, отримало доручення Генпрокуратури на проведення розшукових заходів стосовно Турчинова і Кожем'якіна. Це доручення було запущено в роботу відповідно до можливостей МВС. Через короткий час Турчинов і Кожемякін виграли всі суди, які довели абсурдність цих звинувачень».

«Саму кримінальну справу, наскільки мені відомо, закрито за статтею 6 пункт 2 «відсутність складу злочину», а сам Медведько публічно вибачився на комітеті Верховної Ради Кожем'якіну», - цитує Луценка прес-служба Народної самооборони.

«Така відверто політично зорієнтована справа викликала питання не тільки в української громадськості, але і в деяких представників іноземних посольств, зокрема, американського посла. Я, як політичний діяч і міністр внутрішніх справ, дав свої пояснення, від яких і сьогодні б не відмовився: використання Генпрокуратури у тій справі, як і в багатьох нинішніх, було не тільки абсурдним, а й шкідливим для реноме держави», - сказав Луценко.

Юрій Луценко не бачить якихось причин того, що інформація про цю кримінальну справу з'явилася саме зараз, оскільки вона була оприлюднена серед багатьох інших на сайті Wikileaks.

«Серед іншого було і листування посла США в Україні. Тому для мене нічого дивного немає, що посол, який має таку роботу - збирати інформацію в країні перебування, отримав офіційне і неофіційне пояснення того, що відбувалося, в контексті передвиборчої боротьби з використанням Генпрокуратури. Такі методи використання прокуратури проти політичних діячів і тоді, і сьогодні я вважаю божевільними», - резюмував екс-міністр внутрішніх справ.

Нагадаємо, сьогодні сайт Wikileaks оприлюднив таємні документи уряду США, що розповідають про повідомлення, які американські посольства по всьому світу надсилали до Вашингтона.

У публікаціях Wikileaks, серед інших, йдеться про те, що екс-глава МВС Юрій Луценко отримав наказ заарештувати соратників Юлії Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна за те, що вони намагалися приховати зв'язок Тимошенко з кримінальним бізнесменом Семеном Могилевичем. Про це колишній міністр розповів послу США в Україні.

Wikileaks (від англ. Wiki і leak - витік) - міжнародний соціальний мережевий проект. Був відкритий 29 листопада 2006 групою ентузіастів. Головним представником організації є Джуліан Ассанж, який, за деякими даними, у молодості був хакером і зламував комп'ютери фірм та організацій. Особливо його цікавив Пентагон.

Інтернет-ресурс призначений для публікації різних таємних чи закритих для загального доступу відомостей, які викривають корупцію і зловживання у державних організаціях. Фінансується Wikileaks за рахунок пожертвувань.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...