Топ Новини

Луценко отримає 15 тис. євро і буде надалі відбувати термін, - джерело

4 липня 2012 в 08:53
Рішення у справі Юрія Луценка, прийняте Європейським судом з прав людини, ніяк не відіб'ється на тюремному терміні, і екс-глава МВС продовжить відбувати покарання в місцях позбавлення волі.
Lucenko_lutsenko_18_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Прийняте Європейським судом з прав людини рішення у справі Юрія Луценка ніяк не відіб'ється на тюремному терміні, який відбуває колишній глава МВС. Україна зобов'язана виконати рішення ЄСПЛ і виконає його у випадку, якщо апеляція не буде задоволена.

«Свої 15 тис. євро він отримає, але не в компетенції ЄСПЛ звільняти його. Луценко скаржився на незаконне затримання до того, як був винесений вирок у його справі. Відновити його права в частині звільнення з-під варти у відповідності з цим рішенням ЄСПЛ неможливо», - сказало джерело міністерства виданню Коммерсант-Украина.

Незважаючи на таке рішення ЄСПЛ, в якому хоч і побічно, але визнаються політичні мотиви переслідування пана Луценка, на терміні відбування ним покарання це ніяк не позначиться. Дане рішення ЄСПЛ захист екс-глави МВС зможе використовувати лише в якості додаткового аргументу в судах різних інстанцій.

Нагадаємо, 3 липня, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконним затримання екс-голови МВС Юрія Луценка і зобов'язав Україну виплатити йому компенсацію в розмірі 15 тис. євро.

Як повідомлялося, Луценко був затриманий у грудні 2010 року, відтоді він перебуває в СІЗО.

В ЄСПЛ скаргу від екс-міністра Луценка отримали 21 січня 2011 року. Страсбурзький суд у квітні минулого року звернувся до українського уряду з проханням «відповісти на кілька запитань», зокрема, чи дійсно колишнього міністра ув'язнили з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод («право на свободу та особисту недоторканність»). «Політик скаржиться на те, що його арешт і рішення про ув'язнення були свавільними і незаконними, і що його не поінформували про причини арешту», — зазначали в суді.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Засуджений перебуватиме у в'язниці 2 роки і 10 місяців, оскільки термін покарання враховує його перебування під арештом у СІЗО протягом 1 року і 2 місяців — у відбування терміну покарання входить і цей період. Суть звинувачень зводиться до того, що Луценко, будучи міністром внутрішніх справ, нібито сприяв нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку, виділенню йому житла, а також зарахування його у департамент оперативної служби. Окрім того, суд визнав винним екс-главу МВС у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції у Національному палаці «Україна» у 2008-2009 році.

Читайте також:

Україна виконає будь-яке рішення Євросуду щодо Луценка, - Мін'юст


Євросуд визнав арешт Луценка незаконним

Україна на четвертому місці за кількістю справ у Євросуді

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...