Топ Новини

Луценко хоче в Європейському суді показати приклад всім незаконно арештованим українцям

6 березня 2012 в 14:23
Своїм позовом до Європейського суду Юрій Луценко хоче створити прецедент для більшості українських арештантів, яких, на його думку, теж «закрито незаконно». А політичні мотиви переслідування Луценка Європейський суд розгляне за своєю ініціативою.
Lucenko__web_1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко має намір в Європейському суді «зламати сталінську практику незаконних арештів за невизнання своєї провини, що дозволить зламати систему незаконних вироків. Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді".

"Думаю, що я маю вагомі підстави сподіватися, що я виграю цей позов. І питання не тільки в мені - абсолютну більшість українських арештантів закрито так само незаконно. Я хочу дати їм прецедент відстоювання конституційних прав", - заявив Луценко.

Він нагадав, що підставами для його утримання під вартою було те, що він не визнавав свою провину і відмовлявся надавати відповідь досудовому слідству. У чинному Кримінально-Процесуальному Кодексі сказано, що застосовувати до Луценка арешт можна було виключно при втечі або спробі втечі, що не зафіксовано жодним документом.

"Зламати цю ще сталінську практику незаконних арештів за невизнання своєї провини - означає зламати і систему незаконних вироків", - підкреслив він.

За словами Луценка, він оскаржить лише незаконний арешт.

"Скаргу про порушення моїх прав при розгляді справи Луценка по суті я зможу подати лише після проходження апеляційного та вищого спеціалізованого суду. Але факт відмови мені Печерським судом у всіх до єдиного свідках захисту, зачитування свідчень 50 свідків без передбаченої КПК можливості поставити їм запитання стороною захисту вже є підставою готувати такий позов", - додав він.

"Ще одна особливість відкритого розгляду мого позову в Європейському суді 17 квітня - це питання про наявність політичних мотивів мого переслідування, поставлене з ініціативи самого Євросуду", - повідомив Луценко.

"Якщо в суді у Страсбурзі визнають цей самоочевидний факт, то я (як і Юлія Тимошенко й інші політичні в'язні) зможуть домагатися відновлення своїх прав у Верховному суді України", - заявив арештант.

Нагадаємо, 27 лютого Печерський районний суд визнав винним екс-главу МВС України Юрія Луценка у перевищенні повноважень при прийомі на роботу свого водія, нарахуванні йому завищеної зарплати та наданні квартири, а також у розтраті бюджетних коштів на святкування Дня міліції у 2009 році, і засудив до 4 років.

Читайте також:

Луценко не буде просити про помилування

Україна виконає рішення Європейського суду щодо Луценка і Тимошенко, - джерело


Луценко допускає, що на нього заведуть нові справи

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...