Лукашенко посадить Саннікова на 5 років

14 травня 2011 в 15:02
Суд Партизанського району Мінська визнав екс-кандидата в президенти Білорусі Андрія Санникова винним в організації масових заворушень в Мінську і засудив його до 5 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.
16-sannikov.jpg
my-photo.ru

Суд також призначив Володимиру Яроменку, Іллі Васильовичу та Федору Мірзаянову, які проходять по даній кримінальній справі, 3 роки колонії посиленого режиму, Олегу Гнедчіку - 3,5 років позбавлення волі з відбуванням у колонії посиленого режиму відповідно до ч.2 ст.293 КК Білорусі - «Участь у масових заворушеннях».

Як заявила суддя Наталія Четвертакова, незважаючи на невизнання провини А. Санн
іковим, Ф. Мірзояновим та І. Василевичем, а також часткове визнання вини О. Гнедчіком, їх вина в суді доведена за свідченнями свідків і потерпілих.

Під час оголошення судового вироку в залі були присутні іноземні дипломати - представники США, Литви та Німеччини, експерти ОБСЄ.

Виступаючи на судовому процесі, А. Санніков заявив, що порушена проти нього кримінальна справа свідчить про страх влади перед наступаючими змінами. «Я не буду розбирати абсурдність звинувачення. Судовий розгляд показа
в надуманість і необгрунтованість. Процес у справі 19 грудня і моя кримінальна справа зокрема - страх влади перед неминучістю змін», - зазначив А. Санніков.

Він сказав, що розглядає дану кримінальну справу як політичну розправу над собою як кандидат
а в президенти, «який зумів зібрати сильну команду професіоналів та заявив про готовність взяти відповідальність за управління країною». «Я був і залишаюся прихильником активних дій щодо зміни влади, але прихильник абсолютно ненасильницьких дій», - заявив А. Санніков.

Усього в справі «19 грудня» до теперішнього часу вже засуджено 25 осіб.

Нагадаємо, що 19 грудня 2010 року на площі Незалежності в Мінську відбулися
сутички представників опозиції з бійцями ОМОНу. Акція опозиції була жорстоко придушена спецназом МВС і бійцями внутрішніх військ РБ.

Після подій 19 грудня ЄС ввів
низку санкцій проти офіційного Мінська. Брюссель, зокрема, вимагає звільнення політичних ув'язнених і покарання винних у застосуванні сили проти мирних демонстрантів.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...