Топ Новини

Лукашенко більше побоюється номенклатурної змови, аніж білоруського «майдану»

6 жовтня 2011 в 11:37
У Мінську скептично сприйняли слова польського прем'єра Дональда Туска про те, що Захід готовий дати гроші Білорусі в обмін не лише на звільнення політв'язнів, а й на проведення чесних виборів.

Про це у коментарі ZN.UA заявив політичний оглядач Роман Яковлевський.

Білоруські експерти, з якими розмовляв ZN.UA, все ж схильні вважати, що  Євросоюз задовольниться звільненням політичних опонентів режиму й не нарощуватиме тиску на владу, використовуючи всі важелі тиску - відмовляючи в наданні кредитів, обмежуючи імпорт вироблених в Білорусі нафтопродуктів і т.д .

«Режим не­можливо реформувати, і жодних чесних виборів за Лукашенка не може бути за визначенням. Як на мене, вимогу реабілітувати по­літв’язнів і провести чесні вибори було спеціально завищено, аби послати меседж номенклатурі», - сказав Р. Яковлевський.

Незважаючи на зростання невдоволення в білоруському суспільстві, все ж малоймовірно, що найближчим часом доля Білорусі буде вирішуватися на вулиці. На думку експертів, набагато більшу роль може зіграти оточення Лукашенка, де йде непомітний процес «бродіння»: складна фінансово-економічна ситуація не може не впливати на номенклатуру.

«Уже той факт, що Олек­сандр Лукашен­ко робить ставку на силовий блок, свідчить: він боїться номенклатур­ної змови більше, ніж білоруського «майдану», - вважає Р. Яковлевський. Інше питання, коли це невдоволення сягне критичної маси. До того ж у білоруському істеблішменті не видно постатей, які можуть скласти реальну конкуренцію бацькові: Лука­шенко постарався зробити все, щоб довгі роки одноособово залишатися на владному олімпі.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Кравченка «Білоруська дилема Євросоюзу».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...