Луганська облрада: В Україні принижують мільйони російськомовних громадян

6 липня 2012 в 12:55
Депутати Луганської облради вважають, що всі, хто виступає проти мовного закону, - «проти України, проти того, щоб вона розвивалася відповідно до демократичних принципів». У заяві депутатів також сказано, що в Україні не просто дорікають і принижують мільйони російськомовних громадян, а й відмовляють їм у праві захищати свої інтереси.
o-yazykakh_.jpeg
kafanews.com

Депутати Луганської обласної ради виступили на підтримку мовного закону, прийнятого у вівторок Верховною Радою. Відповідну заяву вони прийняли на позачерговому засіданні Луганської облради, повідомляє прес-служба.

"Ми, депутати Луганської облради, вважаємо: всі, хто виступає проти Закону "Про основи державної мовної політики", по суті - проти України. Проти того, щоб вона жила і розвивалася відповідно до демократичних принципів", - вважають вони.

"Ми вважаємо, що закон про основи державної мовної політики має набути чинності і покласти край будь-яким спекуляціям навколо мовного питання в Україні", - сказано в заяві.

"Всі провокації, організовані націоналістами з метою загострити політичне протистояння, поляризувати суспільство, розділивши його на "своїх" і "чужих", повинні бути негайно припинені", - йдеться в заяві.

"Всі провокатори повинні понести передбачене вітчизняними законами покарання за те, що безсовісно сіють ненависть", - вважають в облраді.

"В Україні не просто дорікають і принижують мільйони російськомовних громадян, звинувачують їх у відсутності патріотизму, а й в принципі відмовляють нам у праві захищати свої інтереси ... ми побачили - опоненти готові на все, щоб не допустити рівноправності всіх громадян", - стверджується в заяві.

- Прокуратура порушила чотири кримінальні справи через побитих під Українським домом міліціонерів

Вони також вважають, що закон повністю відповідає європейським нормам, "яким ці самі псевдодемократи завжди декларували свою прихильність".

Закон, на їхню думку, "передбачає рівні мовні права всіх, хто створював і хто будує незалежну, демократичну Україну". "Схвалений авторитетними європейськими експертами, цей документ жодним словом не зменшив значущість української мови, яка була, є і залишається єдиною державною в Україні", - йдеться в заяві.

"Закон лише розширив права інших національних мов (не тільки російської - татарської, румунської тощо) в тих регіонах, де масово проживають їхні носії. Для останніх, до речі, володіння українською не перестало бути обов'язковим!" - додали депутати.

Читайте також:

Литвин не бачить підстав для підписання скандального закону про мови

У Запоріжжі учасник акції проти мовного закону прикував себе до облдержадміністрації (фото)


Мовний закон прийняли з порушеннями, свідчить стенограма

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...