Топ Новини

Луценко знає три способи, як зірвати задуманий регіоналами референдум

13 квітня 2013 в 14:03

На думку опозиціонера, закон про референдум виписано таким чином, що влада отримує практично повний контроль над процесом.

Екс-глава МВС Юрій Луценко вважає анонсований владою референдум щодо змін до Конституції дуже небезпечним для України і знає способи, як перешкодити його проведенню. Про це він заявив в інтерв'ю ZN.UA.

"Референдум у нашій країні - справа смертельно небезпечна. В Україні він здатний розколоти країну, навіть якщо на обговорення буде винесено теорему Піфагора", - сказав Луценко.

"Референдум украй небезпечний сам по собі, до того ж і закон виписано таким чином, що влада отримує практично повний контроль над процесом. А це підвищує ризики в рази. Ще й порогу явки, наскільки я розумію, немає. Тобто влада демонтує будь-які демократичні запобіжники", - додав він.

- Регіонали хочуть на референдумі розпустити Раду і провести вибори за мажоритаркою

Екс-міністр також назвав три способи, як перешкодити проведенню референдуму, зазначивши, що потрібно використовувати їх всіх.

"Перший — юридичний. Його, на жаль, опозиція відразу не взяла на озброєння. Необхідно оскаржити закон про референдум у всіх національних "судах" (це слово без лапок у нашій країні в нинішні часи вживати не можна), а потім виграти справу в Європейському суді", - пропонує він.

"Другий варіант — дипломатичний. На повне відпрацювання юридичного, на жаль, може забракнути часу. Тому опозиція мусить переконливо роз'яснити Європі, наскільки небезпечний такий сценарій", - сказав Луценко.

Третім способом він назвав мобілізацію людей. "Третій — мобілізувати людей. Це складно. Але можливо. Наші громадяни бачать у виборах чи не єдиний доступний шанс змінити країну і вплинути на політику. Вони вважають вибори правом, дарованим не Конституцією й не незалежністю, а мало не Богом. Для них це святе. Замах на це право здатний викликати дуже жорстку реакцію. Мобілізувати людей можливо, якщо їм роз'яснити, що референдум — зазіхання на їхнє сакральне право", - пояснив екс-міністр.

"Тим більше що всі відомі мені варіанти референдуму передбачають спроби вкрасти в населення право на вибір і президента, і депутатів. На мій погляд, опозиція під час своєї нинішньої вуличної активності мала б серйозно про це говорити", - додав він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Сергія Рахманінова з Юрієм Луценком.

Читайте також:

Регіонал Єфремов назвав референдум крайнім заходом і сподівається домовитися

ЦВК розпочала підготовку до всеукраїнського референдуму

Проект нової Конституції буде готовий через рік: зміни торкнуться майже всіх розділів

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...