Луценко просить ЄС не турбуватися через можливі кадрових змін в українській владі

Поділитися
Луценко просить ЄС не турбуватися через можливі кадрових змін в українській владі Луценко не виключив швидких кадрових перестановок в органах виконавчої влади © solydarnist.org
Перестановки спрямовані на підвищення ефективності реформ, стверджує голова фракції БПП.

Голова парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Юрій Луценко закликав європейських партнерів України сприймати можливі кадрові перестановки в українській владі спокійно.

Відповідну заяву політик зробив під час спільного брифінгу з лідерами фракцій Верховної Ради в Брюсселі у вівторок, 29 лютого, передає прес-служба БПП.

"Хочу звернутися до європейських партнерів з проханням не сильно турбуватися з-за вірогідних змін міністрів, депутатів, прем'єрів, губернаторів. Це все спрямоване лише на більшу ефективність реформ", – підкреслив Луценко.

Він також додав, що, незважаючи на політичну кризу, більшість депутатів Верховної Ради підтримують європейський курс України.

"Показовий приклад – те, що відразу після голосування за звіт уряду, коли прем'єр ледь не був знятий зі своєї посади, конституційною більшістю голосів були прийняті всі необхідні євроінтеграційні закони для безвізового режиму. Це означає, що потенціал українського парламенту на реформи залишається, а урядові та інші перестановки є лише способом підвизення ефективності виконавців цих реформ", – підсумував політик.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив у вівторок, що фракції парламенту готові до формування нової більшості та нового складу Кабінету міністрів.

Нагадаємо, 18 лютого спікер парламенту Володимир Гройсман оголосив про вихід з коаліції фракції "Батьківщина" (19 депутатів) і фракції "Самопоміч" (26 депутатів). Тим часом, фракція "Радикальної партії" досі формально перебуває в складі парламентської коаліції "Європейська Україна".

Таким чином, зараз формально в коаліції складаються три фракції - "Блок Петра Порошенко" (136 депутатів), "Народний фронт" (81) та "Радикальна партія" (21 депутат), всього 238 осіб.

16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінетові міністрів, яка має наслідком відставку всього уряду. Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня.

Як пише Юлія Мостова в статті "Ми ділили апельсин...", провальне голосування за недовіру уряду Яценюка стало результатом змови, покликаного розіграти президентську відставкову ініціативу і, при цьому, забезпечити впевненість суспільства і фракції БПП в щирості та рішучості намірів президента.

Порошенко змусила піти на такий крок категорична позиція віце-президента США Джо Байдена – Білий дім виступив проти відставки прем'єр-міністра.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі