Топ Новини

Литвин за Конституцією зобов'язаний підписати мовний закон, - Єфремов

5 липня 2012 в 09:41
Відповідно до статті 94 Конституції України, спікер Верховної Ради зобов'язаний підписати закон та негайно відправити президенту. У той же час, у Партії регіонів відзначають, що покарати спікера за непідписання неможливо, а законодавство не передбачає притягнення його до відповідальності через суд.
litvin_lytvin-3_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Володимир Литвин як голова Верховної Ради зобов'язаний підписувати закони, прийняті парламентом. Про це на брифінгу журналістам повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«В Конституції, у 94 статті, чітко прописано, що спікер парламенту підписує закон і негайно відправляє його президенту, і немає якоїсь відкладеної норми», - сказав він.

Єфремов пояснив, що покарати спікера за непідписання неможливо, а законодавство не передбачає притягнення спікера до відповідальності через суд. «Немає покарання за те, що він не підписує, це недоліки в нашому законодавстві. Але там також немає норми, що він може не підписати. І давайте будемо говорити відверто, підпис спікера парламенту під даним документом засвідчує лише те, що документ, який відправляється на підпис Президенту, відповідає тій формі, яка була проголосована в залі і не більше», - зазначив він.

Єфремов підкреслив, що у нього вже є висновки юридичних служб з цього питання, але їхні тонкощі народний депутат журналістам не відкрив. «Я не хотів би вдаватися в подробиці, це тривала розмова, дискусія юридичного характеру. Але те, що у нас є можливість здійснювати подальші кроки у вирішенні цього питання - це так», - резюмував він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що підписання спікером закону про основи державної мовної політики можливе лише за умови чіткого дотримання норм закону про Регламент, який містить чітку процедуру розгляду законопроектів та їхню підготовку на підпис керівнику парламенту

Нагадаємо, Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний закон, який розширює права російської мови в Україні.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

На знак протесту п'ять опозиційних депутатів оголосили голодування проти прийнятого парламентом закону.

Також 3 липня у Києві біля Українського дому відбулася масова бійка працівників спецпідрозділу «Беркут» з учасниками акції на захист української мови. Акція продовжилася і 4 липня.

Читайте також:

Вже 11 депутатів відкликали голоси за закон про мови

Литвин підпише мовний закон, якщо при його прийнятті були дотримані всі норми Регламенту

Опозиція буде продовжувати акцію протесту, поки не будуть виконані її вимоги


Янукович відправить закон про мови на експертизу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...