Литвин за єдину державну мову, але робить для цього, «менше ніж потрібно»

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Володимир Литвин заявив, що спроби роздути протистояння в «мовному питанні» і визначити ворогів, спрямовані не на захист української мови, а на радикалізацію ситуації в країні.

У державі Україна повинна бути єдина державна мова - українська. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, якого процитував офіційний сайт парламенту.

«У зв’язку з політичною істерикою довкола передбаченого до розгляду Верховною Радою України «мовного питання» вважаю за необхідне заявити таке. Свою позицію з цього приводу Голова Верховної Ради України висловлював багаторазово і публічно. Вона полягає у тому, що у Державі Україна має бути єдина державна мова – українська. Разом з тим, для задоволення своїх національно-культурних повсякденних потреб люди мають право послуговуватися рідною мовою», - йдеться в заяві Литвина.

Литвин нагадав, що законопроект «Про засади державної мовної політики» було включено до порядку денного під час затвердження Плану роботи десятої сесії Верховної Ради України шостого скликання в лютому. За порядок денний сесії, який передбачає розгляд «мовного питання», проголосували 309 народних депутатів, у тому числі, 178 - з фракції Партії регіонів, 59 - з фракції «БЮТ-«Батьківщина», 19 - з фракції «Наша Україна-Народна Самооборона», 21 - з групи «Реформи заради майбутнього», 20 - з фракції «Народної партії» і 12 позапартійних парламентаріїв.

Регіонали мають намір прийняти закон про російську мову в прискореному режимі


«Публічно неодноразово, зокрема, на засіданні Погоджувальної ради, я пропонував народним депутатам не педалювати теми, які є чутливими і несуть загрозу розколу і протистоянняю в суспільстві. Для затвердження цивілізованої мовної політики я роблю більше, ніж можу, і менше, ніж бачу, що потрібно зробити, враховуючи об'єктивні обставини», - заявив він.

Згідно з Конституцією України та законом про Регламент, голова Верховної Ради України не наділений правом одноосібно формувати або змінювати розклад пленарних засідань.

«Спроби роздмухати протистояння в «мовному питанні», визначити ворогів, як не дивно, спрямовані не на захист української мови, а на радикалізацію ситуації в країні. Раджу організаторам таких цинічних акцій і провокацій на кшталт розсилки «листів щастя про мову», відвідування моєї «малої Батьківщини», не перенапружуватися, а спрямовувати свої зусилля та енергію на практичне вирішення цієї проблеми в конструктивному руслі», - заявив Литвин.

Як відомо, ініціативна група «Першого грудня» вважає проект Закону України «Про основи мовної політики» наміром підмінити Конституцію України і вимагала від спікера Литвина зняти його з розгляду. Група «Першого грудня» оприлюднила заяву, де зазначено, що «введення в Україні статусу мов і порядку їх застосування, не передбачених ст. 10 Конституції України, слід кваліфікувати як посягання на основи конституційного ладу в Україні». !zn

Читайте також:

«Партія регіонів» пропонує встановити статус російської мови як регіональної в половині областей України, - законопроект


Ківалов підрахував, що в Конституції другою мовою має бути російська

Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про мови Ківалова і Колесніченка

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі