Топ Новини

Литвин уже зрозумів, що депутатам, можливо, доведеться доопрацьовувати новий КПК

13 квітня 2012 в 13:03
За словами спікера, головне - бути націленим на те, щоб доопрацювати прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс, оскільки документ ще не досконалий.
lytvin_litvin-1_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада повинна бути готовою доопрацювати прийнятий Кримінально-процесуальний кодекс, заявив спікер парламенту Володимир Литвин.

«Я розумію, що документ не досконалий... Головне - бути націленим на те, щоб доопрацювати документ», - сказав Литвин.

Він додав: "Питання стоїть так: чи готові до роботи на основі нового КПК правоохоронні органи? Як правоохоронна система буде переорієнтуватися з каральної на захисну функцію? Тут є проблема".

Нагадаємо, новий КПК було прийнято парламентом у ніч з 12 на 13 квітня.

Рада розглядала у другому читанні даний документ чотири дні, починаючи з 10 квітня. Однак якщо 10 і 11 квітня засідання парламенту оголошувалися закритими, то пленарне засідання, що почалося о 10:00 12 квітня, завершилося лише 13 квітня близько 4:10 ранку.

При цьому, близько 23:00 12 квітня депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина» покинули сесійну залу парламенту, оскільки парламент не враховував пропозиції до проекту КПК від опозиційних фракцій.

Перед цим член фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко повідомив, що, за підрахунками опозиції, в сесійній залі в той момент перебувало всього 56 депутатів від фракцій більшості. Він заявив, що опозиція буде звертатися до суду, оскільки Рада приймала важливі закони, незважаючи на відсутність необхідної кількості депутатів у сесійній залі.

Президент Віктор Янукович вже заявив, що прийнятий документ буде направлений міжнародним експертам, які оцінять внесені депутатами поправки відповідно до сучасних демократичних стандартів. Тільки після цього глава держави визначиться щодо затвердження документа.

В опозиції ж підтвердили, що мають намір звернутися до Конституційного суду з проханням дати правову оцінку законності прийнятого КПК. На думку фракції, новий закон не відповідає європейським нормативам і конвенції ООН.

Читайте також:

БЮТ оскаржить в Конституційному суді новий КПК

Янукович пообіцяв врахувати висновки міжнародних експертів щодо КПК


В Україні прийнято новий Кримінально-процесуальний кодекс

Депутати затвердили можливість домашнього арешту

За матеріалами: РБК-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...