Топ Новини

Литвин: Тимошенко можна звільнити за касацією

16 лютого 2012 в 07:53
Стаття про декриміналізацію не допоможе Тимошенко вийти з в'язниці, правовим шляхом вирішення питання зі звільненням могло б стати рішення суду за касацією.
litvin_lytvin-3_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Визначення парламентом відповідальності держслужбовців за перевищення влади згідно з положеннями конвенції ООН не вирішить проблему зі звільненням екс-прем'єр-міністра, Юлії Тимошенко. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

«Я повинен вам сказати: те, що запропонували в плані, так би мовити, приведення статей 364 і 365 Кримінального кодексу у відповідність до положень конвенції ООН з цього приводу, не вирішить проблему», - зазначив спікер.

За його словами до такого висновку прийшли юристи апарату Ради, які вивчили зареєстровані законопроекти з цього питання і провели необхідні консультації з представниками суддівського корпусу.

Він зазначив, що фахівці прийшли до попереднього висновку, що навіть якщо взяти один з цих проектів у вигляді закону і отримати схвалення президента, це не вирішить питання, що стосується Тимошенко.

Окрім цього, Литвин у черговий раз заявив, що запропоновані Раді варіанти законопроекту не повністю відображають відповідну норму конвенції ООН.

На його думку, правовим шляхом вирішення питання зі звільненням Тимошенко могло б стати рішення суду за касацією.

Як повідомлялося, 8 лютого Верховна Рада відмовилася розглядати відразу три законопроекти, які передбачали декриміналізацію статей 364 і 365 Кримінального кодексу України.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію щодо України, в якій, зокрема, рекомендувала внести зміни до статей 364 і 365 Кримінального кодексу та привести їх у відповідність до стандартів Ради Європи. У разі невиконання рекомендацій Україні загрожують санкції.

Читайте також:

Литвин впевнений, що бютівцям Тимошенко не потрібна на волі

Президент Європарламенту: Янукович має помилувати Тимошенко

Рада знову відмовилася декриміналізувати статтю Тимошенко

За матеріалами:
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...