Литвин розповів, з чиєї вини йому довелося підписати «мовний закон»

1 вересня 2012 в 08:36
За словами спікера, виною всьому "борці за мову" від опозиції: вони самі легітимізували мовний закон, внісши "аж 4 постанови" за його скасування, коли шанси на прийняття були "нульові".
litvin_lytvin-2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин покладає відповідальність за підписання "мовного закону" на опозицію. Такий висновок можна зробити з його слів на сторінці в фейсбуці під час його спілкування з аудиторією.

"Виправдовуватися (за підписання закону) - значить доводити правду. А правда така: Закон дійсно не можна було підписувати. За умови, що не будуть вноситися постанови про скасування цього рішення", - зазначив він.

"Приклад - Закон про частку україномовного продукту у вітчизняних ЗМІ. Я його досі не підписав", - додав Литвин.

"Але "борці за мову" підіграли і внесли аж 4 постанови. Шанси на їхнє прийняття були нульові. Тим більше, що самі не прийшли на сесію, не заблокували трибуну. І таким чином легітимізували закон", - підкреслив Литвин.

"Розуміючи це, я вніс зауваження за статтею 131 Регламенту, щоб зняти найбільш одіозні позиції закону. Підтримали це менше 50 депутатів. За таких обставин я повинен керуватися статтею 94 Конституції україни, статтями 48 і 131 Регламенту і того ж дня підписати закон", - додав спікер.
 
Нагадаємо, Голова Ради Володимир Литвин відмовлявся підписувати цей закон і написав заяву про відставку. Однак Верховна Рада двічі висловила «вотум довіри» спікеру, не прийнявши відставку. Після цього, "не маючи вибору", 31 липня Литвин підписав закон і відправив його на підпис президенту. У свою чергу, Янукович не роздумуючи підписав закон.

Читайте також:

Литвин зібрався скасувати щойно підписаний «мовний» закон

Литвин заявив, що в Україні опозиції немає

Опозиція обіцяє скасувати мовний закон, а Януковича і Литвина притягти до відповідальності

Герман вважає, що підписавши «мовної» закон, Литвин забрав у Януковича головний козир

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...