Литвин порадив Конституційному суду не лізти у внутрішні справи парламенту

11 липня 2012 в 11:32
Володимир Литвин в офіційному листі, направленому до Конституційного суду, заявив, що процедура обрання голови Верховної Ради є питанням внутрішньої організації роботи парламенту.
Lytvyn_litvin_litvyn_lytvin_-6_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин направив до Конституційного суду лист з приводу звернення 51-го народного депутата щодо конституційності положень чинного Регламенту про порядок обрання керівника парламенту.

"Порядок і процедура обрання голови Верховної Ради є питаннями внутрішньої організації роботи парламенту, які не можуть зазнавати конституційного нормоконтролю", - вважає Литвин.

Литвин відзначає, що Конституція на містить застережень і не може регулювати порядок проведення голосування з обрання голови Верховної Ради.

"Проте змінити існуючий регламентний порядок голосування шляхом подачі бюлетенів, коли йдеться, зокрема, про обрання голови Верховної Ради України та відкликання його з посади, має право тільки Верховна Рада України (пункт 15 частини першої статті 85, пункт 21 частини першої статті 92 Конституції України) ", - наголошується в листі спікера до КС.

- Рада вирішила обирати і звільняти спікера відкрито, більшістю голосів

Крім того, Литвин вважає, що депутати не врахували, що регулювання внутрішньої організації роботи парламенту знаходиться поза компетенцією КС.

"Змінити таку правову позицію, що пропонує група народних депутатів України, означало б втручання в компетенцію Верховної Ради України, яка приймає закони, підтверджену підписом президента України щодо конституційності повноважень парламенту самостійно вирішувати внутрішньоорганізаційні (регламентні) правовідносини", - переконаний спікер.

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада за відсутності Литвина ухвалила "мовний" законопроект, що спровокувало низку протестів в Україні.

Литвин відмовився підписувати цей закон і написав заяву про відставку, однак депутати не стали розглядати його заяву.

- Поки Литвин думає: «Бути чи не бути», закон про мови може підписати Мартинюк, — ПР

4 липня Верховна Рада України внесла зміни до Регламенту щодо обрання, призначення та відкликання посадових осіб парламенту.

Згідно з прийнятим законом, рішення про обрання голови парламенту України приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу. Раніше спікер обирався таємно (бюлетенями) 2/3 голосів.

Читайте також:

Новий спікер Ради буде працювати, як спікер Партії регіонів, — Томенко

Рада відмовилася розглядати відставку Литвина

Литвин про Раду: наявний процес деградації

Литвин не бачить підстав для підписання скандального закону про мови

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...