Топ Новини

Лікування Тимошенко за кордоном порушить Конституцію України

17 травня 2012 в 11:27
Лікування засуджених за кордоном є порушенням Конституції. У разі прийняття запропонованих змін до законодавства, держава буде змушена добровільно передати таку людину для відбування покарання в іншу державу і при цьому ще й для лікування там.
timoshenko.jpg
cit.ua

Омбудсман Валерія Лутковська вважає пропозицію дозволити лікування засуджених громадян України за кордоном порушенням Конституції України.

За її словами, громадяни, які перебувають під вартою, знаходяться під повним контролем з боку держави.

Відповідно, зазначила вона, держава у разі прийняття запропонованих змін до українського законодавства буде змушена добровільно передати таку людину для відбування покарання в іншу державу і при цьому ще й для лікування там.

«Тут виникає проблема з Конституцією», - сказала вона.

З її слів, громадянин України не може бути виданий іншій державі.

«Це пряма норма», - додала вона.

Омбудсман ще раз підкреслила, що засуджений громадянин перебуває під контролем держави, держава несе за нього повну відповідальність, у тому числі за стан його здоров'я.

Як відомо, депутат Тарас Чорновіл запропонував ВР внести зміни до законодавства, дозволити можливість лікування засуджених громадян за кордоном.

Як повідомлялося, генеральний прокурор Віктор Пшонка дозволив лікування Тимошенко за межами Качанівської колонії, де вона перебуває.

Згодом прес-служба Міністерства охорони здоров'я України повідомила, що лікування Тимошенко планується проводити у відділенні патології хребта та периферичної нервової системи Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці», матеріально-технічна база якої «повністю відповідає всім вимогам фахівців з Німеччини, погодженим також всіма фахівцями медкомісії МОЗ» .

Тимошенко у даний час не дала згоди на лікування в цьому закладі.

Раніше на сайті клініки «Шаріте» з'явилася інформація, що ця медустанова готова надати свої послуги для лікування Тимошенко. У повідомленні також зазначалося, що «Шаріте» не може оцінювати можливості запропонованої для лікування Тимошенко української клініки, оскільки не знайома з її умовами.

Читайте також:

Законопроект про лікування Тимошенко за кордоном активно проштовхують у Раді

Тимошенко лікуватимуть у лікарні без наручників і відеоспостереження

Глави українських церков попросили Януковича звільнити Тимошенко, Московський патріархат утримався

Лікування Тимошенко за кордоном не передбачено законом, — Генпрокуратура

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...